Aktuality

Bezpečne na horách s Martinom Priečkom

SYTEV KN Spravodajstvo | Utorok, 27. Október 2020

V pondelok 26. októbra sme organizovali ďalšiu online diskusiu tentoraz zameranú na bezpečnosť na horách. Našim hosťom bol PhDr. Martin Priečko, PhD., ktorý sa tejto témy ujal. Pôsobí ako etnológ a vedúci Katedry etnológie a mimoeurópskych štúdii na Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave, ale aj ako dlhoročný horský záchranár.

Po krátkom predstavení Martin začal práve oblasťou etnológie, ktorej sa venuje a postupne v druhej časti prešiel práve k tomu, ako sa dostal k horskej záchrannej službe, čo ho ovplyvnilo ale aj inšpirovalo k tomu, aby sa dal na túto neľahkú prácu a pomáhal ľuďom, ktorí sa ocitnú v nebezpečenstve.Priblížil nám aj ako prebieha samotné testovanie horských záchranárov, aby boli „vo forme“ a teda spôsobilí vykonávať túto náročnú prácu. V poslednej časti našej diskusie dostali priestor aj diváci, ktorí sa hlavne v tejto časti pýtali najviac otázok, či už cez facebook live stream alebo cez ZOOM. Mnoho otázok smerovali práve na osobu Martina, pýtali sa teda na nejaké silné zážitky, na to, ako sa s tým vysporiadáva jeho rodina, ale aj na rôzne úrazy, lavínove neštastia a podobne.Na konci sme spoločne zhodnotili diskusiu, hosť Martin dodal posledné slový a moderátor sa poďakoval za dobrú debatu a pozval účastníkov na ďalšiu online diskusiu.

Táto diskusia bola podporená z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014-2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

obrazok

Vyber si svoje Informačné centrum mladých