Aktuality

ICM varujú pred drogami na letných festivaloch

Aktuality | Pondelok, 09. Júl 2007

Mesiace júl a august sú už tradične spojené s množstvom open air festivalov. Okrem dobrej hudby na mladých ľudí čakajú nástrahy v podobe drog. V súvislosti so stále sa zvyšujúcim počtom drogovo závislých, ako ak aj ľahkou dostupnosťou drog Informačné centrá mladých pokračujú v letnej kampani: "Drogy sú tú, ale dá sa im vyhnúť."

Každoročne fotografie aj štatistiky z hudobných festivalov prinášajú až alarmujúce dôkazy o mladých ľuďoch pod vplyvom drog. Medzi “obľúbené” festivalové drogy patrí alkohol, marihuana, či extáza.
Cieľom Informačných centier mladých je upozorniť mladých ľudí na nebezpečenstvo drog ešte pred prvou skúsenosťou, ale rovnako poskytujú aj anonymnú pomoc v prípade drogovej závislosti, či vyhľadania pomoci.
V rámci projektu je v každom ICM na Slovensku bezplatne k dispozícii informačný leták “NEDROGUJ!”, ktorého obsahom sú okrem informácií o škodlivosti drog i rady, ako vybadať príznaky závislosti u kamarátov, či detí. Na riešenie konkrétnych otázok môžu mladí využiť aj informačnú linku 18 555 či mailovú adresu info@icm.sk Priaznivci chatu môžu na konzultáciu použiť aj novú miestnosť ICM Mladým na stranke http://www.pokec.sk, každý pracovný deň od 13:00 - 16:00 hod.
Kampaň sa koná s finančnou podporou Ministerstva školstva Slovenskej republiky a bližšie informácie nájdu záujemci na http://www.icm.sk

Združenie Informačných a poradenských centier mladých v Slovenskej republike (ďalej len ZIPCeM) je reprezentant siete organizácií aktívne pracujúcich s informáciami pre mladých ľudí na Slovensku. V súčasnej dobe združujeme 15 Informačných centier mladých v mnohých regiónoch SR.

Vyber si svoje Informačné centrum mladých