Aktuality

INFOMOBIL navštívi Deň darčekov a humanity v Topoľčanoch

Aktuality | Štvrtok, 20. December 2007

obrazokMobilné informačné centrum mladých zavíta 21. decembra na Topoľčiansky Deň darčekov a humanity. V informačnom autobuse pred Kultúrnym domom budú môcť mladí ľudia surfovať na internete, využívať poradenstvo a nájsť zaujímavé informácie.

INFOMOBIL bude pristavený v doobedňajších hodinách pred Kultúrnym domom v Topoľčanoch. V autobuse prerobenom na účely poskytovania informačných a poradenských služieb pre mladých sú k dispozícii 4 počítače na bezplatné pripojenie do internetu. Zároveň v informačnom autobuse nájde mládež letáčiky, plagáty a brožúrky z oblasti práce v zahraničí, štúdia, prevencie HIV, či v otázkach drog spracované neformálnou a nenútenou metódou. Mladí sa môžu dozvedieť viac z oblasti: sexuality , prevencie AIDS, práce v zahraničí, brigád, diskriminácie, Európskej únie či dobrovoľníckej služby, nájdu informácie o jazykových kurzoch, ako správe zhodnotiť svoje skúsenosti a napísať životopis, či ako začať podnikať.
Počas celého dňa okrem INFOMOBILu pred Kultúrnym domom bude prebiehať varenie kapustnice pre bezdomovcov, akcia pre deti z detských domovov „Daruj hračku kamošovi“, o program sa budú starať finalisti SuperStar 3. O 18.00 hodine začne v dome kultúry Vianočný študentský ples.
Všetky informácie, konzultácie, informačné materiály ako aj pripojenie do internetu a využívanie počítačov je bezplatné. Partnermi projektu INFOMOBIL sú Ministerstvo školstva SR , Národná kancelária programu Európskej únie MLÁDEŽ v akcii, SAD Prievidza, a.s. a Konto Orange . Telekomunikačným partnerom projektu je spoločnosť Orange Slovensko.

Vyber si svoje Informačné centrum mladých