Aktuality

Mládežnícke fórum OSCE

Aktuality | Utorok, 25. September 2007

V dňoch od 5.-6.novembra sa bude v Madride konať mládežnícke fórum, ktoré organizuje Organizácia pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OSCE).

Organizátori majú ambíciu vytvoriť priestor pre mladých ľudí z účastníckych a partnerských krajín na diskusiu o princípoch a cieľoch organizácie.

Spoločným cieľom všetkých účastníckych krajín OSCE je vzájomnou spoluprácou udržať mier a bezpečnosť v oblasti OSCE. Štáty sa zaviazali rešpektovať ľudské práva a základné slobody, demokraciu, princípy právneho štátu a zabezpečiť sociálnu spravodlivosť a ochranu životného prostredia. Viac informácií môžete nájsť na webovej stránke www.osce.org.

Cieľom podujatia je podporiť väčšie zapojenie mladých ľudí do aktivít OSCE. Fórum je určené pre mladých ľudí, najmä zástupcov mládežníckych organizácii vo veku 18-30 rokov. Za každú účastníčku a partnerskú krajinu budú vybraní 3-4 zástupcovia. Rokovacími jazykmi budú angličtina, ruština a španielčina.

Záujemcovia môžu kontaktovať organizátorov na emailovej adrese osce.youthforum@maec.es a požiadať o aplikačný formulár, ktorý je potrebné do 1.10.2007 zaslať naspať.

zdroj: www.mladez.sk

Vyber si svoje Informačné centrum mladých