Okolo sveta

Hľadáš tipy na cestovanie do sveta? Inšpiruj sa u nás.

Ruská metropola Moskva

obrazok
Čo prvé Vás napadne, keď sa povie Rusko? Môže to byť hokejová liga KHL, Moskva, vodka alebo zima… V nasledujúcom článku Vám prinášame rozhovor so študentkou UKF Luciou Gulašovou, ktorá absolvovala Letnú školu v Moskve.

Ako nás vidia za Atlantikom - Slovensko očami Ameriky

obrazok V dnešnom príspevku sa budem venovať akejsi “diere“, medzi Európou a Amerikou (nie, nemyslím ňou Atlantický oceán). Narážam na spoločenské odlišnosti a rozličné životné štýly týchto dvoch veľmocí. My, ako Slováci, sa pozeráme na život v Amerike často pod rovnakým uhlom. Miesto, kde sa človek nezastaví, plné svetiel, vzruchu a zábavy. Nie, ani zďaleka sa to nedá povedať o celej Amerike, napriek tomu ju tak väčšina z nás vidí- ako jeden veľký vzrušujúci Hollywood. 

čiernohorská perla Budva

obrazok

Leto sa nám pomaly blíži ku koncu a školáci zasadli do školských lavíc. Slnečné počasie nám stále dovoľuje v myšlienkach cestovať do prímorských mestečiek. Prečítajte si v tomto článku o čiernohorskej Budve a zaspomínajte na letné dovolenky.

Exotické Turecko

obrazok Predstavujeme vám krajinu, ktorá láka svojimi odlišnosťami, horúcim podnebím a krásnymi plážami. Aké je naozaj Turecko?

Severné taliansko - mestečko Caorle

obrazok Slnečné mestečko na severe Talianska na prvý pohľad ohúri svojou rôznorodosťou a je jedným z obľúbených letovísk v tejto oblasti. Čítajte ďalej.

Praktické rady pre cestovateľov 2

Čoho sa vyvarovať priamo pri pobyte v zahraničí a ako si pomôcť, ak predsa len ochoriete? 

Praktické rady pre cestovateľov

O tom, že dovolenka si vyžaduje všemožné prípravy, a najmä pripraviť na zmenu vlastné telo, aby sa nakoniec z rekreácie nestala hospitalizácia by sme mali myslieť dávno pred odchodom, Aké ochorenia sa vyskytujú v krajine, kam sa chystáte, aké očkovania sú pred odchodom nevyhnutné, aké lieky by ste si pre každý prípad mali vziať so sebou si môžete prečítať v nasledujúcom článku.

Strana:

Užitočné weby k téme a knižnica

Užitočné weby k téme Okolo sveta:

Informačné centrum mladých:www.icm.sk
Bubo.sk:www.bubo.sk
Destinacie.sk:www.destinacie.sk
Exil.sk:www.exil.sk
Dromedar.sk:www.dromedar.sk
Somvprahe.sk:www.somvprahe.sk
Motoride.sk:www.motoride.sk
Avalanches.org:www.avalanches.org
Dovolenkasdetmi.eu:www.dovolenkasdetmi.eu
Couchsurfing.org:www.couchsurfing.org
Gotour.sk:www.gotour.sk
Medicus.sk:www.medicus.sk
Travelhacking.org:www.travelhacking.org
Odcestuj.sk:www.odcestuj.sk

Vyber si svoje Informačné centrum mladých