Aktuality ICM Partizánske

BMX a MTB contest

ICM PE Spravodajstvo | Streda, 10. September 2008

30. august 2008, dátum, ktorý študentom pripomína už len návrat do školských lavíc, koniec výletom, žúrkam, dlhému vyspávaniu a leňošeniu a opäť povinnosti a zasa povinnosti.

Projekt Informačného centra mladých v Partizánskom, ktoré vďaka finančnej podpore Konta Orange, n.f. a filantropickej pomoci mnohých mladých ľudí, pomohol ešte na chvíľku zabudnúť na to, že sa blíži koniec prázdnin a vytvoril mladým neopísateľnú atmosféru spojenú s letom, hudbou, zábavou a športom. Približne 350 mladých ľudí sa prišlo odreagovať a podporiť svojich rovesníkov, ktorí „tvrdo“ bojovali o 3 miesta v kategóriách BMX a MTB a nakoniec o miesto v Best trick.

Zaregistrovať sa prišlo 23 bikerov z Partizánskeho, Topoľčian, Bánoviec, Prievidze a Trenčína. Samotná súťaž začala rozjazdmi o desiatej hodine na sídlisku Šípok, v areáli ZŠ. Rozjazdy bikerom spestrila hudobná skupina z Partizánskeho- Ozvena stereotypu. O jednej hodine sa už začalo tvrdo bojovať o miesta a krásne ceny v dvoch kategóriách a dvoch kolách, plus finále až do piatej hodiny popoludní. Občas došlo u jazdcov aj k menším kolíziám a pádom, ale nakoniec všetko dobre dopadlo a tak dobrovoľníci z Červeného kríža nemuseli vážnejšie zasahovať.

Najväčší úspech zožal Viliam Križan z Trenčína, ktorý zaujal porotu aj publikum svojim Back flipom- saltom dozadu v kategórii MTB a tiež mu bola udelená cena aj za Best trick. 1. miesto v kategórii BMX si vybojoval Marek Maťavka z Partizánskeho. Celková súťaž, ako aj celá akcia dopadla podľa slov mnohých veľmi dobre a dosiahla pomerne vysokú úroveň. Akcia prešla aj monitoringom pracovníkov z neziskového fondu Konta Orange, ktorí boli milo prekvapení záujmom mladých ľudí.

Čerešničkou na torte boli writerii z OZ Čistá produkcia z Prievidze, ktorí spestrili podujatie svojimi zaujímavými grafitmi. Tieto ostanú zrejme zdobiť vnútorné priestory ZŠ na Šípku.

V závere podujatia si bikeri pripomenuli minútou ticha memoriál kamaráta Petra Kyseľa, ktorý tragicky zahynul pri autonehode.
Že projekt splnil svoj cieľ, dal mladým ľuďom možnosť efektívne a aktívne využiť svoj voľný čas, nebolo len zásluhou ICM. Za pomoc a podporu chceme vyjadriť veľkú vďaku 4 dobrovoľníkom z Červeného kríža, riaditeľovi ZŠ na Šípku a p. školníkovi, ktorý vyriešil kopec malých technických nedostatkov, Mestu Partizánske, mladých ľuďom z OZ Čistá Produkcia, hud. skupine Ozvena stereotypu a všetkým, ktorí sa pričinili akoukoľvek formou o prípravu a organizáciu podujatia.

Fotografie z podujatia nájdete v sekcii fotogaléria ICM Partizánske.

Ing. Zuzana Valenteje
ICM Partizánske

Vyber si svoje Informačné centrum mladých