Aktuality ICM Partizánske

Modrý gombík

ICM PE Spravodajstvo | Utorok, 25. Máj 2010

V dňoch 17. – 23. Mája 2010 UNICEF v spolupráci s ICM Partizánske, so školami, dobrovoľníkmi a ďalšími partnermi zorganizovali zbierku, ktorá mala celoslovenskú pôsobnosť pod názvom „Modrý gombík“.

Modrý gombík je symbolickým vyjadrením spájania. Cieľom UNICEFU je šťastné detstvo detí. Ochota ľudí prispieť pomáha spájať detstvo so šťastím. Cieľom tohtoročnej zbierky je zabezpečenie dopravy protitetanových vakcín a realizácia samotného očkovania pre mamy a novorodencov v Laose. Približne každé tri až štyri minúty umrie na túto desivú chorobu jedno bábätko.  Tetanus, ktorý z vyspelých krajín dávno vymizol, si v menej rozvinutých krajinách denne vyžiada smrť 383 novorodencov a ročne 30 000 mladých žien. Doteraz UNICEF dokázal zaočkovať 80 miliónov žien vo fertilnom veku, tetanus sa tým podarilo eliminovať v 11 krajinách sveta. Ostáva ešte 47 krajín - medzi nimi aj Laos. 
V meste Partizánske sa ako dobrovoľníci na zbierke zúčastnili študenti z Obchodnej akadémie, Strednej priemyselnej školy a Gymnázia. Vyzbieralo sa 616,26 EUR a v mene koordinátorky zbierky, Miriam Lištiakovej z Informačného centra mladých, sa chceme poďakovať za štedrosť Partizánčanov, ktorá je znakom toho, že naše mesto je stále domovom ľudí ochotných pomáhať .

Vyber si svoje Informačné centrum mladých