Aktuality ICM Partizánske

Partizánčanky v europarlamente

ICM PE Spravodajstvo | Utorok, 10. Jún 2008

Bývalé študentky Strednej priemyselnej školy v Partizánskom a členky Parlamentu mladých zasadli do europarlamentných lavíc. V období, keď sa väčšina maturantov začínala pripravovať na „skúšku svojej dospelosti“ , čiže maturitnú skúšku (17.5.2008), sme ako členky Parlamentu mladých mesta Partizánske, ktoré funguje pod hlavičkou ICM - Nikoleta Manová- predsedníčka a Lenka Ďuríčková –podpredsedníčka, vycestovali do Štrassburgu – mesta pamiatok a Európskeho parlamentu.


Po dlhej a strastiplnej ceste nás čakal vytúžený odpočinok v nemeckom mestečku Rust, ktorý sme spojili s návštevou zábavného parku. Plní očakávania a dojmov sme ďalej pokračovali do cieľa našej cesty a to do mesta Štrassburg. Keď sme dorazili do Europarlamentu, čakala nás bezpečnostná prehliadka a za prísnych bezpečnostných opatrení nás sprievodkyňa odprevadila do veľkej zasadacej sály, kde práve prebiehalo zasadnutie členov parlamentu. Na vlastné oči sme videli ako také zasadnutie prebieha a jednohlasne sme sa zhodli, že to nie je taká ľahká práca ako sa na prvý pohľad zdá.

V ďalšej časti nasledovala prednáška o EÚ a diskusia so slovenským predstaviteľom Europarlamentu – pánom Bacom.

Záver? Dni bohaté na zážitky a vedomosti sa skončili, ale spomienky budú dlho pretrvávať. Cesta domov nám ubehla rýchlo, pretože bolo čo hodnotiť, analyzovať, čo vylepšiť a ako postupovať, aby sme o rok opäť zasadli do lavíc Europarlamentu.

Členky Parlamentu mladých
Foto: Nikoll Manová

Vyber si svoje Informačné centrum mladých