Vyber si

Aktuality
Informačné materiály ICM
Užitočné weby
Fotogaléria

Nájdi si svoje ICM

Infobody

Mailing listaktuality Aktuality
obrazok

Medzinárodný deň študentstva

ICM BB Spravodajstvo | Pondelok, 24. November 2014

V mesiaci november si každoročne pripomíname viaceré dôležité sviatky, resp. medzinárodne významné dni. V rámci tejto plejády sa, najmä na Slovensku, na poprednom mieste nachádza 17. november - Deň boja za slobodu a demokraciu a zároveň Medzinárodný deň študentstva. Pri tejto príležitosti Informačné centrum mladých Banská Bystrica zorganizovalo workshop a prezentáciu na stredoškolskom internáte. 


obrazok

ICM Púchov na podujatí STREDOŠKOLÁK 2014 v Trenčíne

ICM PU Spravodajstvo | Štvrtok, 20. November 2014

V dňoch 20. - 21. 11. 2014 v areáli výstaviska EXPO CENTER a.s Trenčín prebieha výstava zameraná na prezentáciu stredných škôl v rôznych oblastiach, ako je strojárstvo, elektrotechnika, energetika, stavebníctvo, chémia, drevárstvo, nábytkárstvo, odevníctvo, textil, sklárstvo, umenie, polygrafia, ekonomika, poľnohospodárstvo, obchod a služby a iné odbory vyučované na stredných školách.
STREDOŠKOLÁK má vytvoriť vhodnú príležitosť pre propagáciu stredných…


obrazok

Workshop Youth Guarantees - Záruky pre mladých

ICM PU Spravodajstvo | Piatok, 14. November 2014

Nezamestnanosť. Slovo, ktoré samo o sebe predstavuje problém. A keď sa jedná o nezamestnanosť mladých ľudí po skončení vzdelávacieho procesu, je to problém, ktorý na seba “nabaľuje” mnoho ďaľších problémov. Postavenie mladých ľudí na trhu práce v Európskej únii sa neustále zhoršuje,Slovensko je na chvoste rebríčkov v oblasti nezamestnanosti mládeže V EÚ. V apríli 2013 prijala Európska únia program Záruky pre mladých, ktorý má zabezpečiť…


obrazok

Podporujeme chýbajúce povolania

ICM BB Spravodajstvo | Utorok, 11. November 2014

Informačné centrum mladých má za sebou ďalšie dve interaktívne divadlá, ktoré sú určené najmladšej generácii: škôlkarom a žiakom prvého stupňa ZŠ. Prostredníctvom týchto aktivít a v súlade so súčasnými potrebami trhu práce je našou snahou prebudiť v mladých ľuďoch záujem o “zabudnuté” a neatraktívne povolania.


obrazok

Jesenná paráda v Topoľčanoch

ICM TO Spravodajstvo | Pondelok, 10. November 2014

Jesennú parádu zorganizovalo v jednu krásnu nedeľu Informačné centrum mladých v Topoľčanoch. Akcia bola venovaná najmä deťom a rodičom. Pre šikovné ručičky sme mali pripravené kreatívne dielničky, dobrovoľníčky ICMka maľovali deti na tvár, detská diskotéka s Macko Pú mala obrovský úspech a urobila radosť najmä najmenším smile Dali sme priestor aj tvorcom, ktorí…


obrazok

Mladí sa do politiky nehrnú

ICM BB Spravodajstvo | Piatok, 07. November 2014

Komunálna politika predstavuje veľmi dôležitý fenomén spoločenského diania, o ktorý sa, bohužiaľ, mladí ľudia zaujímajú z roka na rok menej. Aj z tohto dôvodu Informačné centrum mladých v Banskej Bystrici usporiadalo v rámci Komunálnych volieb 2014 podujatie pod názvom “Mladí sa do politiky nehrnú”. Diskusie sa zúčastnili stredoškoláci z banskobystrického regiónu. 


obrazok

Aj tak budem remeslníkom

ICM BB Spravodajstvo | Štvrtok, 06. November 2014

Pod týmto názvom sa nesie séria aktivít, ktoré Informačné centrum mladých Banská Bystrica začalo v tomto školskom roku realizovať pre najmladšiu generáciu, a síce žiakov materských škôl. V uplynulých dňoch sme zrealizovali dve interaktívne divadlá v dvoch zvolenských materských školách, ktorých cieľom bolo predstavenie niektorých tradičných povolaní,


obrazok

Bojujeme proti nezamestnanosti

ICM BB Spravodajstvo | Streda, 05. November 2014

Jednou z priorít Informačného centra mladých Banská Bystrica je napomáhať eliminovaniu nezamestnanosti mladých ľudí - najmä absolventov stredných a vysokých škôl v našom kraji. V rámci tejto oblasti už dlhodobo realizujeme aktivity jednak pre žiakov posledných ročníkov škôl a jednak pre absolventov evidovaných na úradoch práce v rámci nášho kraja. 


Archív spravodajstva | Strana: « Prvá  <  1 2 3 4 5 >  Posledná »

Facebook

Mobilné aplikácie

iPhone a iPad

Informuj sa!

Informácie pre Teba

Psycholog online

Kariérové poradenstvo

Ambasádor ICM

Staň sa veľvyslancom dobrých správ! Prines naše informácie do vašej školy!

Informácie

Formulár

Bezplatné besedy

Ponúkame stredným školám v SR možnosť bezplatne si objednať besedu na tému "Závislosť".

Informácie o besedách

Návratka

Ponuka pre organizácie

Venujete sa práci s mladými ľuďmi? Dajte im o sebe vedieť na našej stránke!

Ponuka

Objednávka

Metodický materiál KIVR

Objednávka KIVR

Užitočné weby

logo Za jedno lano
logo Bez nenavisti na internete
logo Eures
Brigada.sk - brigády pre študentov nielen na leto
referaty
logo Student24
logo Suska
logo zmps
www.naseprveplaty.sk

www.podujatie.sk

uplatnisa.skovce.sk

zodpovedne.sk