Vyber si

Aktuality
Informačné materiály ICM
Užitočné weby
Fotogaléria

Nájdi si svoje ICM

Infobody

Mailing listaktuality Aktuality
obrazok

Bojujeme proti nezamestnanosti

ICM BB Spravodajstvo | Streda, 05. November 2014

Jednou z priorít Informačného centra mladých Banská Bystrica je napomáhať eliminovaniu nezamestnanosti mladých ľudí - najmä absolventov stredných a vysokých škôl v našom kraji. V rámci tejto oblasti už dlhodobo realizujeme aktivity jednak pre žiakov posledných ročníkov škôl a jednak pre absolventov evidovaných na úradoch práce v rámci nášho kraja. 


obrazok

„Bolo to a boli tu“

ICM HA Spravodajstvo | Štvrtok, 30. Október 2014

Informačné centrum mladých Hanušovce n/T zorganizovalo deň otvorených dverí, ktorý bol spojený s výstavou. Snažíme sa mladým ľuďom ukázať naše priestory v ktorým pôsobíme, kde nás môžu nájsť a čo tam môžu vidieť. Naše priestory sú vybavené počítačmi, knižnicou, spoločenskými hrami, ponúkajú možnosť príjemného oddychu ale aj relaxu. Mladí ľudia prichádzajú do nášho združenia nie len za informáciami ale aj za účelom oddychu a príjemnej konverzácie…


obrazok

Nájdi sám seba na zážitkovom kurze “Cestou Zimy”

Aktuality | Pondelok, 27. Október 2014

Túto zimu môžeš mrznúť dobrovoľne! A naučiť sa pritom kopec praktických vychytávok k zimnému putovaniu. Prespávať v stane na snehu a v kruhu sa nechať zohrievať ohňom. V tichej a zároveň drsnej zimnej krajine sa spolu s nami pozrieť na svoje hodnoty. Možno odídeš spokojný s tým čo nájdeš a možno sa tvoj život zmení. Na kurz sa budeš môcť čo najlepšie prichystať - prípravná fáza začína už v novembri!
Kedy: 15. - 22. 2. 2015 (prihlasovanie…


obrazok

Práce sa nebojím

ICM BB Spravodajstvo | Piatok, 24. Október 2014

Okrem interaktívneho divadla pre materské školy spustilo ICM Banská Bystrica sériu podobných podujatí aj pre žiakov základných škôl - tentoraz pod názvom “Práce sa nebojím”. Krátke interaktívne divadelné predstavenie je určené na podporu rozvoja záujmu o tradičné, manuálne a remeselné povolania medzi najmladšou generáciou. 


obrazok

Naša spolupráca s úradmi práce pokračuje…

ICM BB Spravodajstvo | Piatok, 24. Október 2014

Nezamestnanosť mladých ľudí predstavuje v našej spoločnosti jav, ktorý môžeme zaradiť k tým negatívnym. Mladí ľudia, najmä čerství absolventi stredných a vysokých škôl si nevedia nájsť prácu, resp. vhodné zamestnanie podľa svojej kvalifikácie. Tento fakt je do značnej miery spôsobený nedostatkom pracovných miest, absentujúcou praxou, ale aj tým, že mladí ľudia majú často zlé a nedostatočné informácie. 


obrazok

Aj tak budem remeselníkom

ICM BB Spravodajstvo | Streda, 22. Október 2014

V poslednom období často počúvame hlasy verejnosti i politikov, že v našej spoločnosti je potrebné smerovať vzdelávanie na tradičné povolania, ktoré na pracovnom trhu absentujú a mladí ľudia o ne neprejavujú dostatočný záujem. 


obrazok

Prečo robíme z rómskych detí “špeciálne”?

ICM BB Spravodajstvo | Streda, 22. Október 2014

Pod týmto názvom sa niesol jeden októbrový diskusný večer v Centre nezávislej kultúry Záhrada v Banskej Bystrici. Akcie sa zúčastnilo aj Informačné centrum mladých Banská Bystrica, ktoré tu malo prezentáciu svojej činnosti a aktivít ICM BB. Diskusiu viedli odborníci z oblasti ochrany ľudských práv a slobôd, psychológovia i ľudia z praxe. 


obrazok

Volejbal Cup 2014 alebo aj takto sa dari dobrovoľníctvu v našom meste

ICM PE Spravodajstvo | Utorok, 21. Október 2014

17.Októbra sa na pôde telocvične Spojenej odbornej školy a Gymnázia Partizánske uskutočnil Volejbalový turnaj o putovný pohár mladých. Celú akciu malo pod palcom Partizánske ICM spolu s dobrovoľníkmi z Mládežníckeho parlamentu. Pán Popluhár sa postaral o prepracovaný systém hrania. Všetkých 10 družstiev si mohlo okúsiť silu súperov. Súboje boli v skutku napínavé. Nevedeli sme odtrhnúť oči od pútavej hry. Nechýbali ani tvrdé pády, no našťastie sa nikomu nič…


Archív spravodajstva | Strana: « Prvá  <  1 2 3 4 5 >  Posledná »

Facebook

Mobilné aplikácie

iPhone a iPad

Informuj sa!

Informácie pre Teba

Psycholog online

Kariérové poradenstvo

Ambasádor ICM

Staň sa veľvyslancom dobrých správ! Prines naše informácie do vašej školy!

Informácie

Formulár

Bezplatné besedy

Ponúkame stredným školám v SR možnosť bezplatne si objednať besedu na tému "Závislosť".

Informácie o besedách

Návratka

Ponuka pre organizácie

Venujete sa práci s mladými ľuďmi? Dajte im o sebe vedieť na našej stránke!

Ponuka

Objednávka

Metodický materiál KIVR

Objednávka KIVR

Užitočné weby

logo Za jedno lano
logo Bez nenavisti na internete
logo Eures
Brigada.sk - brigády pre študentov nielen na leto
referaty
logo Student24
logo Suska
logo zmps
www.naseprveplaty.sk

www.podujatie.sk

uplatnisa.skovce.sk

zodpovedne.sk