Vyber si

Aktuality
Informačné materiály ICM
Užitočné weby
Fotogaléria

Nájdi si svoje ICM

Infobody

Mailing listaktuality Aktuality
obrazok

Bez informácií sa stávaš otrokom

ICM MA Spravodajstvo | Štvrtok, 04. December 2014

Informačné centrum mladých Martin dňa 27. novembra 2014 navštívilo Gymnázium Mikuláša Galandu v Turčianskych Tepliciach za účelom pokračovania aktivít v oblasti prevencie obchodovania s ľuďmi. 


obrazok

Naša spolupráca s úradmi práce sa blíži do finále…

ICM BB Spravodajstvo | Streda, 03. December 2014

V roku 2014 Informačné centrum mladých Banská Bystrica rozbehlo vzdelávací program zameraný na podporu zamestnanosti v rámci nášho kraja. Okrem škôl sme v tejto oblasti spolupracovali najmä s úradmi práce. Naše aktivity, workshopy, prednášky, prezentácie a školenia sme realizovali v Banskej Bystrici, vo Zvolene, v Brezne, Banskej Štiavnici, Žiari nad Hronom a v Kremnici. Stretávali sme sa s mladými nezamestnanými i pracovníkmi úradov, pričom sme sa spoločnými silami…


obrazok

Svetový deň boja proti AIDS

ICM BB Spravodajstvo | Utorok, 02. December 2014

Prvý december už niekoľko rokov nesie označenie “Svetový deň boja proti AIDS”. Táto zákerná choroba, s ktorou zápasia milióny ľudí, žiaľ neobchádza ani Slovensko. Nakaziť sa vírusom HIV je popritom také jednoduché - dnes už neexistujú rizikové skupiny, ale iba rizikové správanie. Percento nakazených z roka na rok stúpa a v prípade tohto smrteľného ochorenia neexistuje nič účinnejšie, ako prevencia, prevencia a ešte raz prevencia. 


obrazok

ICM BB na Burze informácií

ICM BB Spravodajstvo | Pondelok, 01. December 2014

Úrad práce Banská Bystrica každoročne organizuje podujatie pod názvom “Burza informácií”. Je určené hlavne stredným školám, ale aj rôznym organizáciám, ktoré sa zaoberajú prácou s deťmi a mládežou. Ide o prezentačný deň, ktorého prioritou je prilákať čo najviac žiakov posledných ročníkov základných škôl - budúcich stredoškolákov s cieľom napomôcť im ku výberu správneho smerovania štúdia. 


obrazok

Európska kampaň proti obchodovaniu s ľuďmi „Dve malé dievčatá“ už aj na Slovensku

Aktuality | Štvrtok, 27. November 2014

Na Britskej ambasáde v Bratislave bola 20.11.2014 oficiálne spustená európska kampaň „Dve malé dievčatá“, ktorá je zameraná na prevenciu v obchodovaní s ľuďmi. Táto ilegálna činnosť sa totiž stáva stále väčším fenoménom dnešnej doby, a žiaľ, má stúpajúci charakter. Do kampane sa zapája aj Združenie Informačných a poradenských centier mladých v SR (ZIPCeM) v rámci svojej preventívnej činnosti, ktorej sa venuje pri práci s mladými ľuďmi. 


obrazok

Týždeň zamestnanosti mládeže- Youth employment week

Aktuality | Streda, 26. November 2014

Miera nezamestnanosti mladých ľudí vo viacerých krajinách Európskej únie, Slovensko nevynímajúc, dosahuje obrovské rozmery. V apríli 2013 bolo na európskej úrovni prijaté nariadenie, ktoré predstavilo tzv. Záruky pre mládež ako hlavný nástroj znižovania nezamestnanosti mladých ľudí, s dôrazom na tých, ktorých vstup na trh práce je komplikovaný rôznymi prekážkami.
Čo sa od tohto obdobia na Slovensku podarilo? Aké opatrenia sa prijali? Do akej miery je do…


obrazok

Prevencia v oblasti obchodovania s ľuďmi

ICM MA Spravodajstvo | Utorok, 25. November 2014

Informačné centrum mladých Martin dňa 19. novembra 2014 navštívilo Pedagogickú a sociálnu akadémiu v Turčianskych Tepliciach za účelom prevencie obchodovania s ľuďmi a pokračovania aktivít v oblasti prevencie OSĽ, ktorých sa zúčastnili žiaci dvoch tried prvého ročníka a žiaci jednej triedy štvrtého ročníka. 


obrazok

Medzinárodný deň študentstva

ICM BB Spravodajstvo | Pondelok, 24. November 2014

V mesiaci november si každoročne pripomíname viaceré dôležité sviatky, resp. medzinárodne významné dni. V rámci tejto plejády sa, najmä na Slovensku, na poprednom mieste nachádza 17. november - Deň boja za slobodu a demokraciu a zároveň Medzinárodný deň študentstva. Pri tejto príležitosti Informačné centrum mladých Banská Bystrica zorganizovalo workshop a prezentáciu na stredoškolskom internáte. 


Archív spravodajstva | Strana: « Prvá  <  1 2 3 4 5 >  Posledná »

Facebook

Mobilné aplikácie

iPhone a iPad

Informuj sa!

Informácie pre Teba

Psycholog online

Kariérové poradenstvo

Ambasádor ICM

Staň sa veľvyslancom dobrých správ! Prines naše informácie do vašej školy!

Informácie

Formulár

Bezplatné besedy

Ponúkame stredným školám v SR možnosť bezplatne si objednať besedu na tému "Závislosť".

Informácie o besedách

Návratka

Ponuka pre organizácie

Venujete sa práci s mladými ľuďmi? Dajte im o sebe vedieť na našej stránke!

Ponuka

Objednávka

Metodický materiál KIVR

Objednávka KIVR

Užitočné weby

logo Za jedno lano
logo Bez nenavisti na internete
logo Eures
Brigada.sk - brigády pre študentov nielen na leto
referaty
logo Student24
logo Suska
logo zmps
www.naseprveplaty.sk

www.podujatie.sk

uplatnisa.skovce.sk

zodpovedne.sk