Vyber si

Aktuality
Informačné materiály ICM
Užitočné weby
Fotogaléria

Nájdi si svoje ICM

Infobody

Mailing listaktuality Aktuality
obrazok

Psychologické poradenstvo, psychoterapia - potrebujú deti psychoterapiu ?

ICM PU Spravodajstvo | Piatok, 03. Október 2014

V našej práci sa niekedy stretávame s deťmi so špecifickými potrebami, možno aj problémami.  Našou snahou je porozumieť niektorým ich prejavom, prípadne vedieť ich správne nasmerovať. Aj to bolo jedným z dôvodov, prečo sme prijali pozvánku na zaujímavé podujatie v Bratislave , klub Coachingplus (30.9.2014, Dom Quo Vadis). Témou bolo :  Potrebujú deti psychoterapiu ?  Okruh odborníkov , pracovníkov s mládežou, terapeutov , špeciálnych pedagógov si vymieňali…


obrazok

Detský jarmok ľudových remesiel

ICM PU Spravodajstvo | Piatok, 03. Október 2014

Jesenný čas, príjemná atmosféra, tradičné remeslá...to sa každoročne spája na Púchovskom jarmoku, tento rok doplnené aj o Detský jarmok ľudových remesiel. Konal sa 19.9.2014 od 10-tej hod na Pešej zóne. Školy, CVČ s jednotlivými krúžkami sa mali možnosť prezentovať svojimi výrobkami. V našom ICM Púchov už druhý školský rok funguje v spolupráci s Centrom voľného času Včielka tvorivý krúžok tvorby drobných darčekov a šperkov. Aj my sme sa teda mohli pochváliť…


obrazok

Dobrovoľníctvo pre prax

ICM BB Spravodajstvo | Pondelok, 29. September 2014

Pod týmto heslom sme dňa 25. 9. 2014 zorganizovali workshop na tému “Dobrovoľník a dobrovoľníctvo”, na ktorom sa zúčastnili nezamestnaní absolventi vysokých škôl z regiónu Banská Štiavnica. Workshop sa konal na tunajšom Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny a zúčastnilo sa ho 10 klientov úradu a 2 zamestnanci. 


obrazok

Týždeň dobrovoľníctva 2014 v ICM BB

ICM BB Spravodajstvo | Pondelok, 29. September 2014

ICM BB sa každoročne zapája do Týždňa dobrovoľníctva a výnimkou nebol ani tento rok. Počas siedmych dní sa nám podarilo zúčastniť sa na Veľtrhu neziskových organizácií, ktorý sa konal na Námestí SNP v Banskej Bystrici. Počas jedného popoludnia sme aj vďaka krásnemu počasiu nielen oslovili široké spektrum klientov, ale aj nadviazali spoluprácu s ďalšími organizáciami z nášho regiónu. 


obrazok

Opäť sme kompraxovali

ICM TO Spravodajstvo | Piatok, 26. September 2014

V Topoľčianskom Informačnom centre mladých sme opäť kompraxovali. Prednášku o projekte KOMPRAX sme zorganizovali v spolupráci s Tématickym centrom mladých v Nitre dňa 22.9.2014 v priestoroch ICM Topoľčany. So školiteľmi a koordinátorkou ICM Topoľčany sme sa rozprávali o tom, čo vlastne projekt KOMPRAX je, aké má výhody a kto sa ho môže zúčastniť. Našimi poslucháčmi boli mladí študenti Gymnázia v Topoľčanoch. Zaujímalo ich najmä, aké aktivity a akcie sa už…


obrazok

Marker CS - Pracuj s mládežou ešte lepšie!

Aktuality | Štvrtok, 25. September 2014

Pripravuješ projekty, školenia, semináre, pracuješ s mladými ľuďmi… a cítiš, že sa musíš v niektorých veciach ešte zlepšiť? Chceš si byť istá/ý tým, čo sa mladí ľudia na tvojich aktivitách učia a vedieť, ako ich k učeniu doviesť? Tak školenie Marker CS je to pravé pre teba! Vlastne, to najlepšie.


obrazok

Spolupráca s destkým domovom pokračuje…

ICM BB Spravodajstvo | Streda, 24. September 2014

Po prvej prednáške s besedou na tému “Alkohol a alkoholizmus” sme v detskom domove Maurícius v Kremnici zorganizovali ďalšie podujatie. Tentoraz sme sa venovali téme drog a drogových závislostí.
Drogy predstavujú ďalší nebezpečný fenomén, ktorému sú viac ako kedykoľvek v minulosti vystavení najmä mladiství. Aj preto sa našej prednášky s besedou zúčastnili mladí ľudia vo vekovom rozmedzí 11 - 18 rokov. 


obrazok

Prevencia v detskom domove

ICM BB Spravodajstvo | Utorok, 23. September 2014

ICM Banská Bystrica je v našom regióne známe aj vďaka početným podujatiam, ktoré organizuje na tému prevencie voči sociálno-patologickým javom. Tieto aktivity, prednášky, besedy či workshopy sme zvykli organizovať predovšetkým na základných a stredných školách. V tomto školskom roku sa nám však podarilo nielen presiahnuť hranice nášho regiónu, ale aj započať spoluprácu na tejto báze s detskými domovmi. 


Archív spravodajstva | Strana:  <  1 2 3 4 >  Posledná »

Facebook

Mobilné aplikácie

iPhone a iPad

Informuj sa!

Informácie pre Teba

Psycholog online

Kariérové poradenstvo

Ambasádor ICM

Staň sa veľvyslancom dobrých správ! Prines naše informácie do vašej školy!

Informácie

Formulár

Bezplatné besedy

Ponúkame stredným školám v SR možnosť bezplatne si objednať besedu na tému "Závislosť".

Informácie o besedách

Návratka

Ponuka pre organizácie

Venujete sa práci s mladými ľuďmi? Dajte im o sebe vedieť na našej stránke!

Ponuka

Objednávka

Metodický materiál KIVR

Objednávka KIVR

Užitočné weby

logo Za jedno lano
logo Bez nenavisti na internete
logo Eures
Brigada.sk - brigády pre študentov nielen na leto
referaty
logo Student24
logo Suska
logo zmps
www.naseprveplaty.sk

www.podujatie.sk

uplatnisa.skovce.sk

zodpovedne.sk