Vyber si

Aktuality
Informačné materiály ICM
Užitočné weby
Fotogaléria

Nájdi si svoje ICM

Infobody

Mailing listaktuality Archív aktualít

Rok 2015

Máj

obrazok

Ešte tri dni máte šancu prispieť na dobrú vec!

Aktuality | Streda, 20. Máj 2015

V tomto týždni od 18. do 22. mája 2015 totižto prebieha už 11. ročník Týždňa modrého gombíka. Túto celoslovenskú kampaň Unicefu vám už určite netreba predstavovať. V mnohých mestách máte možnosť stretnúť dobrovoľníkov v modrých tričkách, ktorí sa vám za príspevok odvďačia modrým gombíkom, prípadne nálepkou gombíka. Heslom tohto ročníka je „Deti deťom“. Možno už aj z tohto hesla cítite, že zameranie zbierky bude tento rok najmä o spájaní…


Apríl

obrazok

„Mladí reportéri si posvietia na Slovensko“

Aktuality | Štvrtok, 23. Apríl 2015

Dňa 15.4. 2015 oficiálne odštartoval prvý ročník unikátneho edukačného projektu pre deti a mládež s názvom „Mladí reportéri“. Ide o národný projekt neformálneho vzdelávania mládeže v oblasti mediálnej gramotnosti pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. Vyhlasovateľom a organizátorom súťaže je edukačno-mentorská platforma pre deti a mládež http://www.dikymoc.sk *, ktorej realizátorom…


Január

obrazok

“Štartér” pre nových ambasádorov projektu “Za jedno lano”

Aktuality | Utorok, 20. Január 2015

Staňte sa súčasťou projektu “Za jedno lano – Mladí môžu meniť politiku” a príďte na prípravné stretnutie mladých ambásadorov “Štartér”, ktoré sa uskutoční v krásnej Banskej Bystrici, 23. – 25. januára 2015. Jeho cieľom je nájsť šikovných mladých ľudí, ktorí budú ďalej spolupracovať na organizovaní projektových aktivít, zúčastňovať sa diskusných stretnutí v rámci celej SR (v tomto polroku najmä v BB, TN, ZA a BA kraji), pomáhať pri tvorbe…


Rok 2014

December

obrazok

Lingvo.info - jazyky ako na dlani

Aktuality | Pondelok, 22. December 2014

V projekte lingvo.info sa zjednotili snahy lingvistov z celej Európy, ktorí vytvorili pre všetkých záujemcov rozmanitý a inovatívny jazykový nástroj. Bezplatná webstránka je dostupná až v 20 jazykoch a príťažlivou formou informuje o 28 jazykoch v Európe. Medzi deviatimi partnerami je aj Edukácia@Internet z Partizánskeho či Jazykovedný ústav Ľ. Štúra.


November

obrazok

Európska kampaň proti obchodovaniu s ľuďmi „Dve malé dievčatá“ už aj na Slovensku

Aktuality | Štvrtok, 27. November 2014

Na Britskej ambasáde v Bratislave bola 20.11.2014 oficiálne spustená európska kampaň „Dve malé dievčatá“, ktorá je zameraná na prevenciu v obchodovaní s ľuďmi. Táto ilegálna činnosť sa totiž stáva stále väčším fenoménom dnešnej doby, a žiaľ, má stúpajúci charakter. Do kampane sa zapája aj Združenie Informačných a poradenských centier mladých v SR (ZIPCeM) v rámci svojej preventívnej činnosti, ktorej sa venuje pri práci s mladými ľuďmi. 


obrazok

Týždeň zamestnanosti mládeže- Youth employment week

Aktuality | Streda, 26. November 2014

Miera nezamestnanosti mladých ľudí vo viacerých krajinách Európskej únie, Slovensko nevynímajúc, dosahuje obrovské rozmery. V apríli 2013 bolo na európskej úrovni prijaté nariadenie, ktoré predstavilo tzv. Záruky pre mládež ako hlavný nástroj znižovania nezamestnanosti mladých ľudí, s dôrazom na tých, ktorých vstup na trh práce je komplikovaný rôznymi prekážkami.
Čo sa od tohto obdobia na Slovensku podarilo? Aké opatrenia sa prijali? Do akej miery je do…


Október

obrazok

Nájdi sám seba na zážitkovom kurze “Cestou Zimy”

Aktuality | Pondelok, 27. Október 2014

Túto zimu môžeš mrznúť dobrovoľne! A naučiť sa pritom kopec praktických vychytávok k zimnému putovaniu. Prespávať v stane na snehu a v kruhu sa nechať zohrievať ohňom. V tichej a zároveň drsnej zimnej krajine sa spolu s nami pozrieť na svoje hodnoty. Možno odídeš spokojný s tým čo nájdeš a možno sa tvoj život zmení. Na kurz sa budeš môcť čo najlepšie prichystať - prípravná fáza začína už v novembri!
Kedy: 15. - 22. 2. 2015 (prihlasovanie…


obrazok

Aká je podpora start-upov na Slovensku?

Aktuality | Utorok, 14. Október 2014

Ako môže verejná iniciatíva podporovať zdravý start-up ekosystém? Ktoré iniciatívy na podporu start-upov sú najvhodnejšie? Na tieto, ale i mnohé ďalšie otázky odpovedali experti v rámci odbornej konferencie o súčasných trendoch v európskych start-up ekosystémoch. 


Strana:  1 2 3 >  Posledná »

Facebook

Mobilné aplikácie

iPhone a iPad

Informuj sa!

Informácie pre Teba

Psycholog online

Kariérové poradenstvo

Ambasádor ICM

Staň sa veľvyslancom dobrých správ! Prines naše informácie do vašej školy!

Informácie

Formulár

Bezplatné besedy

Ponúkame stredným školám v SR možnosť bezplatne si objednať besedu na tému "Závislosť".

Informácie o besedách

Návratka

Ponuka pre organizácie

Venujete sa práci s mladými ľuďmi? Dajte im o sebe vedieť na našej stránke!

Ponuka

Objednávka

Metodický materiál KIVR

Objednávka KIVR

Užitočné weby

logo Za jedno lano
logo Bez nenavisti na internete
logo Eures
Brigada.sk - brigády pre študentov nielen na leto
referaty
logo Student24
logo Suska
logo zmps
www.naseprveplaty.sk

www.podujatie.sk

uplatnisa.skovce.sk

zodpovedne.sk