Vyber si

Aktuality
Informačné materiály ICM
Užitočné weby
Fotogaléria

Nájdi si svoje ICM

Infobody

Mailing listaktuality Aktuality

Be a Reason to Smile :)

SYTEV KN Spravodajstvo | Streda, 25. Júl 2018

Voľné prázdninové dni využívajú stredoškoláci rôzne. Niektorí si užívajú prázdniny pri mori, iní zas brigádou a my sme sa zasa rozhodli byť súčasťou Erasmus+ projektu „Be a reason to smile“, ktorý sa organizoval v Arménskej dedinke Kalavan. V tejto odľahlej časti Arménska pôsobí organizácia ABC inovation center, ktorá sa rozhodla zlepšiť život miestnej chudobnej komunite prostredníctvom moderných kreatívnych prístupov. Tomuto snaženiu sa pridala aj holandská organizácia. Spoločne vytvorili projekt, vďaka ktorému sme sa aj my, členovia Sytev-u, mohli podieľať na rozvoji miestnej komunity. No nie je pravdou, že len my sme boli prínosom pre komunitu, keďže prostredníctvom školení sme získavali zručností, ktoré môžeme používať v každodennom živote.

Tiež sme sa ponorili do histórie lokality, keďže Kalavan patrí k najvýznamnejším pravekým náleziskám. Obohatením nášho pobytu boli národné večery, na ktorých sa prezentovalo Arménsko, Ukrajina a Holandsko. Najväčšiu pozornosť dediny si zaslúžil slovenský večer, kde sme prezentovali naše tradície, piesne, tradičné jedlá a nápoje. Najkrajšou časťou večera boli ľudové tance v podaní našich folkloristov. Krásnym záverom bolo odovzdávanie darčekov pre miestnu školu a deti. Keďže škola už dlho potrebovala tlačiareň, rozhodli sa holandskí participanti zorganizovať zbierku na pomoc škole. Deti dostali stolné hry. Na konci sme si užili miestnu tradíciu – skok cez oheň. Veríme, že komunita bude naďalej rásť a prosperovať.

Naše snahy o vyčarenie úsmevov na tvárach Kalavančanov boli odmenené celodenným výletom v chránenej oblasti provincie Tavush. Tento región je známy pod prezývkou Arménske Švajčiarsko. Veď nečudo, zalesnené vrcholky hôr nás v mysli skutočne preniesli do strednej Európy. Navštívili sme dva nádherné kláštory z obdobia raného stredoveku, ktoré doslova dýchali históriou. Cesta pokračovala smerom k jazeru Parz (v arménčine „čistý“). Na dno jazera sme síce nedovideli, no to sme si vynahradili plavbami na loďkách. Po relaxe pri vode nás naša sympatická sprievodkyňa previedla kúpeľným mestom Dilijan, kde nás následne čakala bohatá večera v tradičnom štýle. Celý tento deň mnohých z nás len usvedčil v tom, že Arménsko je krajina, ktorú stojí za to vidieť.


pošli na vybrali.sme.sk Pošli do vybrali.sme.sk

Trvalý odkaz         Odporučiť emailom     Verzia pre tlačArchív spravodajstva
Hlavná stránka

Facebook

Mobilné aplikácie

iPhone a iPad

Informuj sa!

Informácie pre Teba

Psycholog online

Kariérové poradenstvo

Ambasádor ICM

Staň sa veľvyslancom dobrých správ! Prines naše informácie do vašej školy!

Informácie

Formulár

Bezplatné besedy

Ponúkame stredným školám v SR možnosť bezplatne si objednať besedu na tému "Závislosť".

Informácie o besedách

Návratka

Ponuka pre organizácie

Venujete sa práci s mladými ľuďmi? Dajte im o sebe vedieť na našej stránke!

Ponuka

Objednávka

Metodický materiál KIVR

Objednávka KIVR

Užitočné weby

logo Za jedno lano
logo Bez nenavisti na internete
logo Eures
logo Jooble
Brigada.sk - brigády pre študentov nielen na leto
referaty
logo Student24
logo Suska
logo zmps
www.naseprveplaty.sk

www.podujatie.sk

uplatnisa.skovce.sk

zodpovedne.sk