Vyber si

Aktuality
Informačné materiály ICM
Užitočné weby
Fotogaléria

Nájdi si svoje ICM

Infobody

Mailing listaktuality Aktuality

Buď o krok vpred s neformálnym vzdelávaním

ZIPCeM novinky | Piatok, 09. November 2018

obrazok
Dá sa zaľúbiť do učenia? Áno, ak nájdete také, ku ktorému sa budete chcieť stále vracať. A pre nás je to práve neformálne vzdelávanie, ktorému sme zorganizovali konferenciu s názvom Buď o krok vpred! v trenčianskom hoteli Magnus, 7. novembra 2018.

Našim zámerom bolo ukázať zamestnávateľom, zástupcom samospráv, pedagógom ale aj iným účastníkom dopad neformálneho vzdelávania. Jeho charakter, metódy a techniky, a najmä atmosféra, ktorú účastníkom ponúka, má pozitívne účinky na opakované aktivity a narastajúcu chuť ďalej sa vzdelávať. Radi by sme ho zviditeľnili a aspoň malými krokmi sa posunuli k tomu, že sa bude pri prijímaní do zamestnania a do škôl zohľadňovať u uchádzačov práve takáto skúsenosť a kompetencie. Už len skutočnosť, že neformálne vzdelávanie je dobrovoľné a väčšinou prebieha vo voľnom čase je bod navyše pre uchádzačov.

V Trenčíne sa zišlo takmer 50 ľudí, ktorí majú s neformálnym vzdelávaním skúsenosti na rôznej úrovni. Snažili sme sa túto tému priblížiť práve tým spôsobom, ktorý je nám najbližší – zážitkom, autenticky a v uvoľnenej atmosfére. Súčasťou programu bol súťažný kvíz, vstupy mladých rečníkov, ktorí hovorili svoje príbehy, ako im neformálne vzdelávanie vstúpilo do života a ovplyvnilo ich. Pre účastníkov sme pripravili aj ukážky aktivít, ktoré si mohli vyskúšať na vlastnej koži. Praktické časti programu doplnili výsledky výskumov, zamerané na dopad neformálneho vzdelávania práve v práci s mládežou.

Táto aktivita nebola prvá ani posledná, ktorú Združenie Informačných a poradenských centier mladých v rámci podpory neformálneho vzdelávania realizovalo. Máme za sebou projekt V dobrých rukách – vzdelávame neformálne, ktorého priamym výstupom je Mapa aktívnych mládežníckych organizácií. Nájdete ju na http://www.mladeznickeorganizacie.sk, momentálne pripravujeme rozširovanie funkcií, vďaka ktorým budú príležitosti neformálne sa vzdelávať ešte prístupnejšie. No a podobné podujatie, ako bola trenčianska konferencia Buď o krok vpred!, pripravíme aj v roku 2019. Takže sa už teraz tešíme, že sa opäť stretneme s inšpiratívnymi ľuďmi, novými informáciami a odídu z nej zas ďalší nadšenci pre neformálne vzdelávanie.

Ďakujeme všetkým, za výbornú atmosféru, inšpiráciu, príjemné rozhovory. Jaroslavovi Dodokovi za moderovanie, Henike Holubekovej zo Životológia - vzdelávací program pre mládež a dospelých a Peťke Papierníkovej z EduEra za odvedenie workshopov, Katke Čavojskej z Rady mládeže Slovenska a Marcelke Lučanskej z ICM Prievidza za prezentácie z oblasti dopadov práce s mládežou.
Podujatie organizovalo Združenie Informačných a poradenských centier mladých v spolupráci s Informačným centrom mladých v Prievidzi a Informačným centrom mladých Partizánske, aj vďaka podpore z Programov pre mládež na roky 2014 – 2020, SLUŽBY 1 Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.


pošli na vybrali.sme.sk Pošli do vybrali.sme.sk

Trvalý odkaz         Odporučiť emailom     Verzia pre tlačArchív spravodajstva
Hlavná stránka

Facebook

Mobilné aplikácie

iPhone a iPad

Informuj sa!

Informácie pre Teba

Psycholog online

Kariérové poradenstvo

Ambasádor ICM

Staň sa veľvyslancom dobrých správ! Prines naše informácie do vašej školy!

Informácie

Formulár

Bezplatné besedy

Ponúkame stredným školám v SR možnosť bezplatne si objednať besedu na tému "Závislosť".

Informácie o besedách

Návratka

Ponuka pre organizácie

Venujete sa práci s mladými ľuďmi? Dajte im o sebe vedieť na našej stránke!

Ponuka

Objednávka

Metodický materiál KIVR

Objednávka KIVR

Užitočné weby

logo Za jedno lano
logo Bez nenavisti na internete
logo Eures
logo Jooble
Brigada.sk - brigády pre študentov nielen na leto
referaty
logo Student24
logo Suska
logo zmps
www.naseprveplaty.sk

www.podujatie.sk

uplatnisa.skovce.sk

zodpovedne.sk