Vyber si

Aktuality
Informačné materiály ICM
Užitočné weby
Fotogaléria

Nájdi si svoje ICM

Infobody

Mailing listaktuality Aktuality

Bubnovačka! Príďte. Aby bolo deti lepšie počuť!

Aktuality | Piatok, 11. November 2016

obrazok
Pri príležitosti 19. novembra - Svetového dňa prevencie týrania a zneužívania detí, 18. novembra - Európskeho dňa ochrany detí pred sexuálnym vykorisťovaním a sexuálnym zneužívaním a 20. novembra - Svetového dňa detí, organizuje Centrum Slniečko, n.o., člen Koalície pre deti Slovenska, v spolupráci s Bubnovou show CAMPANA BATUCADA tretí rok Bubnovačky "Aby bolo deti lepšie počuť." Zapojte sa aj vy a ukážte, že hlas detí je aj pre vás dôležitý! Príďte 16. novembra 2016 o10:00 na Svätoplukovo námestie v Nitre a spoločne upozornime na potrebu počúvať hlas detí. Pridať sa môže každý. Stačí si priniesť čokoľvek, čím je možné bubnovať.

Rytmus bude strážiť Igor „Presidente“ Holka a CAMPANA BATUCADA.

K tejto aktivite sa môžu v rovnakom čase pripojiť CELÉ SLOVENSKO - všetky školy, ale i ďalšie organizácie, združenia, spolky, firmy, mestá, obce, športové kluby, neformálne skupiny, ...., ktorým osud detí nie je ľahostajný. Zapojiť sa môžete akoukoľvek formou – bubnovaním v laviciach, na chodbe, na dvore, hokejkami na ľade, dupotaním na ihrisku,...či kdekoľvek v meste (v tomto prípade je potrebné dohodnúť sa s mestom).

Ak sa rozhodnete akcie akoukoľvek formou zúčastniť, pridajte, prosím, správu o nej na našu nástenku na Facebooku https://www.facebook.com/events/1767409636847730/
Posielajte nám svoje fotky, videá a nezabudnite k nim pripojiť vaše údaje - mesto, školu, spolok, firmu,....formu a množstvo zapojených. Budeme radi, ak bude počas akcie naša nástenka zaplavovaná foto a videodokumentáciou z celého Slovenska.

Valné zhromaždenie OSN schválilo 20. novembra 1989 Dohovor o právach dieťaťa a začalo tým novú éru pohľadu na dieťa ako rovnocenného nositeľa ľudských práv v spoločnosti.
Na Slovensku sa ochrane práv dieťaťa venuje viacero organizácii neziskového sektora. Ich hlas však ostáva rozdrobený a málo počuteľný. A práve preto je dôležité pripomínať dôležitosť detí rôznymi formami. Bubnovačka je jednou z nich.

Veríme, že ani vám nie je hlas detí ľahostajný a radi sa do celoslovenskej aktivity zapojíte a spoločne ukážeme všetkým deťom, že ich hlas je pre nás dospelých dôležitý!

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na bubnovacka(at)centrumslniecko.sk, budeme sa snažiť odpovedať, poprípade poradiť, pomôcť.

Sme radi, že sa k nám aj tento rok opäť pridá aj Národné koordinačné stredisko pre riešenie problematiky násilia na deťoch https://www.facebook.com/NKSpreRPNnD/, len spájaním môžeme dospieť k zmene.

Projekt je realizovaný aj vďaka podpore The Velux Foundations.


pošli na vybrali.sme.sk Pošli do vybrali.sme.sk

Trvalý odkaz         Odporučiť emailom     Verzia pre tlačArchív spravodajstva
Hlavná stránka

Facebook

Mobilné aplikácie

iPhone a iPad

Informuj sa!

Informácie pre Teba

Psycholog online

Kariérové poradenstvo

Ambasádor ICM

Staň sa veľvyslancom dobrých správ! Prines naše informácie do vašej školy!

Informácie

Formulár

Bezplatné besedy

Ponúkame stredným školám v SR možnosť bezplatne si objednať besedu na tému "Závislosť".

Informácie o besedách

Návratka

Ponuka pre organizácie

Venujete sa práci s mladými ľuďmi? Dajte im o sebe vedieť na našej stránke!

Ponuka

Objednávka

Metodický materiál KIVR

Objednávka KIVR

Užitočné weby

logo Za jedno lano
logo Bez nenavisti na internete
logo Eures
logo Jooble
Brigada.sk - brigády pre študentov nielen na leto
referaty
logo Student24
logo Suska
logo zmps
www.naseprveplaty.sk

www.podujatie.sk

uplatnisa.skovce.sk

zodpovedne.sk