Vyber si

Aktuality
Informačné materiály ICM
Užitočné weby
Fotogaléria

Nájdi si svoje ICM

Infobody

Mailing listaktuality Aktuality

České finále súťaže RoboRAVE Pardubice

ICM MA Spravodajstvo | Utorok, 21. Marec 2017

obrazok

V dňoch 16.3.2017 - 17.3.2017 sa v Pardubiciach konalo české finálové kolo medzinárodnej súťaže RoboRave 2017. Ide o súťaž v programovaní a stavbe autonómnych robotov. ICM Martin je spoluorganizátorom súťaže RoboRAVE SK. 

Tím z Vranova dostal pozvanie ako jedno z dvoch slovenských družstiev, ktoré vyhralo predchádzajúci ročník slovenského kola súťaže. Na súťaži sa zúčastnilo celkovo 19 tímov. Medzi českými tímami boli aj minuloroční víťazi, ktorí postúpili do USA a získali na celosvetovom finále druhé miesto. Súťaž sa konala Pardubiciach, ktoré sa nám predstavili v plnej kráse. S veľkým počtom bicyklov a krásne upraveným mestom, námestím a zámkom.
A samozrejme s pardubickými perníkmi rôznych tvarov a chutí. Usporiadatelia boli veľmi milí a vytvorili nám skvelé podmienky. V rámci súťaže nás pozvali aj na recepciu do Pardubického zámku, kde bolo mnoho významných osobností z vysokých škôl a Pardubického kraja.
V súťaži bojovali tímy so svojimi zostrojenými robotmi v jednej kategórii „Fire fighting - Hasenie ohňa“. Úlohou skonštruovaného robota bolo čo v najkratšom čase uhasiť štyri horiace sviečky umiestnené na hracej ploche v rôznych pozíciách a za prekážkami. Súťaž bola fyzicky, psychicky a časovo veľmi náročná. Po únavnej ceste do Pardubíc, od skorého rána, naše tímy sa po registrácii hneď zapojili do súťaže. Súťaž prebiehala podľa medzinárodných pravidiel. Začínala homologizáciou robota a kvalifikáciou. Po kvalifikácii nasledovali finálové súboje vždy medzi dvomi robotmi. Absolvovali tri víťazné finálové súboje a v štvrtom náš tím vyradil technicky lepšie vybavený tím.
Nášmu tímu Gymnázium - Amavet klubu 964 pod vedením Ing. Jána Motešického v zostave Oliver Kudzia, Samuel Titko a Marek Valčo sa podarilo nakoniec umiestniť na peknom 4. mieste. Napriek „zemiakovému umiestneniu“ a počiatočnému sklamaniu môžeme povedať, že je to doposiaľ najlepší úspech slovenského tímu v českom finále a výzva pre nás do ďalších bojov pre nás a všetky budúce slovenské tímy. 
Ing. Ján Motešický sa vyjadril, že tejto súťaže sa mohli zúčastniť aj vďaka finančnej podpore Informačného centra mladých, n. o. Martin a osobného zanietenia Jozefa Ristveja z Martina.


pošli na vybrali.sme.sk Pošli do vybrali.sme.sk

Trvalý odkaz         Odporučiť emailom     Verzia pre tlačArchív spravodajstva
Hlavná stránka

Facebook

Mobilné aplikácie

iPhone a iPad

Informuj sa!

Informácie pre Teba

Psycholog online

Kariérové poradenstvo

Ambasádor ICM

Staň sa veľvyslancom dobrých správ! Prines naše informácie do vašej školy!

Informácie

Formulár

Bezplatné besedy

Ponúkame stredným školám v SR možnosť bezplatne si objednať besedu na tému "Závislosť".

Informácie o besedách

Návratka

Ponuka pre organizácie

Venujete sa práci s mladými ľuďmi? Dajte im o sebe vedieť na našej stránke!

Ponuka

Objednávka

Metodický materiál KIVR

Objednávka KIVR

Užitočné weby

logo Za jedno lano
logo Bez nenavisti na internete
logo Eures
logo Jooble
Brigada.sk - brigády pre študentov nielen na leto
referaty
logo Student24
logo Suska
logo zmps
www.naseprveplaty.sk

www.podujatie.sk

uplatnisa.skovce.sk

zodpovedne.sk