Vyber si

Aktuality
Informačné materiály ICM
Užitočné weby
Fotogaléria

Nájdi si svoje ICM

Infobody

Mailing listaktuality Aktuality

KOVÁČOVA BYSTRICA 2017

ICM BB Spravodajstvo | Streda, 05. Apríl 2017

obrazok

Literárna Banská Bystrica už neoddeliteľne patrí ku kultúre mesta pod Urpínom. Jeden deň v tomto týždni je vyhradený pre autorskú a interpretačnú súťaž „Kováčova Bystrica“. Dňa 30. marca 2017 sa brány Štátnej vedeckej knižnice – LHM v Banskej Bystrici otvorili súťažiacim tejto obľúbenej súťaže, ktorá sa realizovala pod záštitou primátora mesta Banská Bystrica Jána Noska.  Do tohtoročného XIII. ročníka sa zapojilo 131 súťažiacich z rôznych kútov Slovenska.  Okrem mladých ľudí z banskobystrických škôl, sa do súťaže zapojili žiaci základných a stredných škôl z Ľubietovej, Banskej Štiavnice, Krupiny, Liptovského Mikuláša, Hriňovej, Novej Bane, Starej Ľubovne, Svidníka a Zvolena. 
Zaplnenými priestormi Štátnej vedeckej knižnice – LHM sa v tento jarný deň ozývali nádherné verše známych autorov i emóciami naplnené interpretácie z diel prozaikov. Na svoje si prišli aj súťažiaci vlastnej literárnej tvorby. Na literárnom workshope odborná porota poskytla nádejným autorom množstvo rád, či už z oblasti poézie alebo prózy. V tomto ročníku dosiahla autorská aj interpretačná súťaž opäť vysokú úroveň.  V oblasti vlastnej literárnej tvorby sme zaznamenali 69 prác a v oblasti interpretácie si prišlo zasúťažiť 62 mladých ľudí.
Tí, ktorým sa v súťaži darilo najviac si odniesli diplomy a hodnotné ceny.
Porota vyhlásila i laureátov súťaže.
Tento titul bol udelený v oblasti interpretácie prózy v I. kategórii Jakubovi Barjakovi, zo ZUŠ Zvolen, ktorý si domov odniesol cenu Informačného centra mladých Banská Bystrica.
Cenu Centra voľného času – JUNIOR Banská Bystrica, získala Ema Balážiková z Katolíckeho gymnázia Š. Moysesa, Banská Bystrica, za vlastnú literárnu tvorbu v oblasti prózy. Na záver celej súťaže, predsedníčka komisie kultúry mestského zastupiteľstva Banská Bystrica Doc. RNDr. Katarína Čižmárová, CSc., v zastúpení primátora mesta Banská Bystrica Jána Noska odovzdala zvláštnu cenu primátora mesta Banská Bystrica Richardovi Zliechovskému – absolútnemu laureátovi XIII. ročníka súťaže Kováčova Bystrica za vlastnú literárnu tvorbu v oblasti poézie i prózy. Víťaz je žiakom SOŠ informačných technológií, Banská Bystrica.
Organizátori súťaže „Kováčova Bystrica 2017, aj touto cestou ďakujú Mestu Banská Bystrica, spoluorganizátorom súťaže, sponzorom, hosťom, školám, pedagógom, odbornej porote a predovšetkým mladým súťažiacim, ktorí nám spríjemnili tento marcový deň. Už teraz sa tešíme na budúci XIV. ročník „Kováčovej Bystrice“, na ktorom sa všetci opäť stretneme a dúfame, že privítame aj nových mladých milovníkov umenia a priaznivcov našej súťaže.

KOVÁČOVA BYSTRICA 2017 - VÝSLEDKY

Víťazné práce - KOVÁČOVA BYSTRICA - 2017


pošli na vybrali.sme.sk Pošli do vybrali.sme.sk

Trvalý odkaz         Odporučiť emailom     Verzia pre tlačArchív spravodajstva
Hlavná stránka

Facebook

Mobilné aplikácie

iPhone a iPad

Informuj sa!

Informácie pre Teba

Psycholog online

Kariérové poradenstvo

Ambasádor ICM

Staň sa veľvyslancom dobrých správ! Prines naše informácie do vašej školy!

Informácie

Formulár

Bezplatné besedy

Ponúkame stredným školám v SR možnosť bezplatne si objednať besedu na tému "Závislosť".

Informácie o besedách

Návratka

Ponuka pre organizácie

Venujete sa práci s mladými ľuďmi? Dajte im o sebe vedieť na našej stránke!

Ponuka

Objednávka

Metodický materiál KIVR

Objednávka KIVR

Užitočné weby

logo Za jedno lano
logo Bez nenavisti na internete
logo Eures
logo Jooble
Brigada.sk - brigády pre študentov nielen na leto
referaty
logo Student24
logo Suska
logo zmps
www.naseprveplaty.sk

www.podujatie.sk

uplatnisa.skovce.sk

zodpovedne.sk