Vyber si

Aktuality
Informačné materiály ICM
Užitočné weby
Fotogaléria

Nájdi si svoje ICM

Infobody

Mailing listaktuality Aktuality

KOVÁČOVA BYSTRICA 2018

ICM BB Spravodajstvo | Štvrtok, 22. Marec 2018

obrazok
Literárna Banská Bystrica už neoddeliteľne patrí ku kultúre mesta pod Urpínom. Jeden deň v tomto týždni je vyhradený pre autorskú a interpretačnú súťaž „Kováčova Bystrica“.
Dňa 21. marca 2018 sa brány Štátnej vedeckej knižnice – LHM v Banskej Bystrici otvorili súťažiacim tejto obľúbenej súťaže, ktorá sa realizovala pod záštitou pána primátora mesta Banská Bystrica Jána Noska.
Zaplnenými priestormi Štátnej vedeckej knižnice – LHM sa v tento už jarný deň ozývali nádherné verše známych autorov i emóciami naplnené interpretácie z diel prozaikov. Na svoje si prišli aj súťažiaci vlastnej literárnej tvorby. Na literárnom workshope odborná porota poskytla nádejným autorom množstvo rád, či už z oblasti poézie alebo prózy. V tomto ročníku dosiahla autorská aj interpretačná súťaž opäť vysokú úroveň.
V oblasti vlastnej literárnej tvorby sme zaznamenali 72 prác a v oblasti interpretácie si prišlo zasúťažiť 60 mladých ľudí.
Tí, ktorým sa v súťaži darilo najviac si odniesli diplomy a hodnotné ceny.
Porota vyhlásila i dvoch laureátov súťaže, zvláštnu cenu Mesta Banská Bystrica a na záver bola udelená cena primátora mesta Banská Bystrica.
Prvý titul laureátky a cenu Informačného centra mladých Banská Bystrica získala žiačka Evanjelického gymnázia v Banskej Bystrici Eva Krnáčová v III. kategórii vlastnej literárnej tvorby.
Zvláštna cena mesta Banská Bystrica bola udelená za prednes poézie v I. kategórii žiakovi ZŠ Narnia, Banská Bystrica Jánovi Marčekovi.
Na záver celej súťaže, predsedníčka komisie kultúry mestského zastupiteľstva Banská Bystrica Doc. RNDr. Katarína Čižmárová, CSc., v zastúpení primátora mesta Banská Bystrica Jána Noska, odovzdala cenu primátora mesta Banská Bystrica Laure Gonskovej – absolútnej laureátky XIV. ročníka súťaže Kováčova Bystrica, za interpretáciu prózy v III. kategórii. Víťazka je žiačkou Konzervatória J. L. Bellu, Skuteckého 27, Banská Bystrica.
Organizátori súťaže „Kováčova Bystrica 2018, aj touto cestou ďakujú Mestu Banská Bystrica, spoluorganizátorom súťaže, sponzorom, hosťom, školám, pedagógom, odbornej porote a predovšetkým mladým súťažiacim, ktorí nám spríjemnili tento marcový deň. Už teraz sa tešíme na budúci jubilejný XV. ročník „Kováčovej Bystrice“ a dúfame, že privítame aj nových mladých milovníkov umenia a priaznivcov našej súťaže.

Výsledky Kováčova Bystrica 2018
Víťazné práce - Kováčova Bystrica - 2018

obrazok
obrazok
obrazok


pošli na vybrali.sme.sk Pošli do vybrali.sme.sk

Trvalý odkaz         Odporučiť emailom     Verzia pre tlačArchív spravodajstva
Hlavná stránka

Facebook

Mobilné aplikácie

iPhone a iPad

Informuj sa!

Informácie pre Teba

Psycholog online

Kariérové poradenstvo

Ambasádor ICM

Staň sa veľvyslancom dobrých správ! Prines naše informácie do vašej školy!

Informácie

Formulár

Bezplatné besedy

Ponúkame stredným školám v SR možnosť bezplatne si objednať besedu na tému "Závislosť".

Informácie o besedách

Návratka

Ponuka pre organizácie

Venujete sa práci s mladými ľuďmi? Dajte im o sebe vedieť na našej stránke!

Ponuka

Objednávka

Metodický materiál KIVR

Objednávka KIVR

Užitočné weby

logo Za jedno lano
logo Bez nenavisti na internete
logo Eures
logo Jooble
Brigada.sk - brigády pre študentov nielen na leto
referaty
logo Student24
logo Suska
logo zmps
www.naseprveplaty.sk

www.podujatie.sk

uplatnisa.skovce.sk

zodpovedne.sk