Vyber si

Aktuality
Informačné materiály ICM
Užitočné weby
Fotogaléria

Nájdi si svoje ICM

Infobody

Mailing listaktuality Aktuality

Projekt Erazmus+, multikultúrnosť a zamestnanosť

SYTEV KN Spravodajstvo | Streda, 20. Jún 2018

V malebnej obci Oščadnica na severe Slovenska sa dňa 8. 6. 2018 začali v penzióne neďaleko centra zbiehať účastníci Erazmus+, projektu EMforMe (Employment for me). Keďže tím šiestich mladých ľudí, organizátorov, pracoval na prípravách už v predstihu, všetko bolo pripravené pre participantov z piatich krajín, ktoré boli do projektu zahrnuté, a to Rumunsko, Litva, Poľsko, Slovinsko i Slovensko. Spolu 36 Európanov nedočkavo vyčkávalo, aké aktivity ich do konca celého pobytu, 18. 6. 2018, budú sprevádzať.

Ešte v deň príchodu ich čakali zoznamovacie hry, pri ktorých zo seba mohli striasť obavy a hanblivosť, a tak si začínajúc nasledujúcim dňom mohli užiť projekt naplno vo vysoko priateľskej atmosfére. Vzťahy sa vytvárali rýchlo. Pomáhali tomu nielen hry a prestávky pri káve, či spoločné posedenie pri jedle, ale aj samotné vzdelávacie časti projektu, ktoré boli často interaktívne a vyžadovali spoločnú prácu zúčastnených.

Hlavnou myšlienkou Erazmus+ je multikultúrnosť a jej pochopenie rôznymi národmi. Na podklade tohto sa niesol i celý tento projekt a ako býva zvykom, každý druhý večer mali participanti možnosť okúsiť atmosféru kultúry zúčastnených krajín na takzvaných kultúrnych večeroch. Prvý kultúrny večer bol, samozrejme, venovaný hosťujúcej krajine, Slovensku, kde typické kŕmenie sa haluškami organizátori pozdvihli i ukázaním typických krojov a ďalších našich špecifík.

Hlavnou náplňou programu všetkých dní bolo vzdelávanie mladých vo vybraných celkoch celého projektu. Vďaka šikovnému a sympatickému tímu dobrovoľníkov si účastníci odniesli vedomosti zo spomínaných workshopov, otvorených diskusií, prezentácií a mnoho ďalšieho. Informácie boli podávané rôznymi metódami, aby vyhoveli všetkým, no vždy zaujímavou formou.

Účastnícky program bol vskutku rôznorodý, keďže sa do nabitého rozvrhu organizátorom podarilo zaradiť i spoznávanie okolia, dokonca výlet do Budatína s prechádzkou na miestnymi obľúbenú rozhľadňu.

Organizátori sa snažili vytvoriť celý program, aby vyhoveli všetkým. Aby sa uistili, že sa im to podarilo, účastníci zanechávali spätnú väzbu, isté hodnotenia, ktoré po prečítaní zanechali našim organizátorom pocit dobre vykonanej práce. V týchto listoch totižto nenašli len slová chvály, ale i asertívne názory a nové nápady či postrehy, dokonca viditeľné zlepšenie anglického jazyka, ktorým sa celý projekt rozprávalo (ak nerátame kultúrne večery, kedy sa ostatným predstavovali jazykolamy daných krajín). V poslednej otázke „ak by si mohol cestovať časom, prišiel by si na tento projekt znova?” boli kratšie i dlhšie odpovede, no všetky vyjadrovali to isté - kde je ten stroj času, prosím?


Projekt „Employment for Me“ bol podporený z programu Erasmus+.


pošli na vybrali.sme.sk Pošli do vybrali.sme.sk

Trvalý odkaz         Odporučiť emailom     Verzia pre tlačArchív spravodajstva
Hlavná stránka

Facebook

Mobilné aplikácie

iPhone a iPad

Informuj sa!

Informácie pre Teba

Psycholog online

Kariérové poradenstvo

Ambasádor ICM

Staň sa veľvyslancom dobrých správ! Prines naše informácie do vašej školy!

Informácie

Formulár

Bezplatné besedy

Ponúkame stredným školám v SR možnosť bezplatne si objednať besedu na tému "Závislosť".

Informácie o besedách

Návratka

Ponuka pre organizácie

Venujete sa práci s mladými ľuďmi? Dajte im o sebe vedieť na našej stránke!

Ponuka

Objednávka

Metodický materiál KIVR

Objednávka KIVR

Užitočné weby

logo Za jedno lano
logo Bez nenavisti na internete
logo Eures
logo Jooble
Brigada.sk - brigády pre študentov nielen na leto
referaty
logo Student24
logo Suska
logo zmps
www.naseprveplaty.sk

www.podujatie.sk

uplatnisa.skovce.sk

zodpovedne.sk