Vyber si

Aktuality
Informačné materiály ICM
Užitočné weby
Fotogaléria

Nájdi si svoje ICM

Infobody

Mailing listaktuality Aktuality

RoboRAVE Slovensko 2017

ICM MA Spravodajstvo | Nedeľa, 22. Október 2017

obrazok
V dňoch 19. a 20. októbra 2017 sa na pôde Žilinskej univerzity v Žiline (UNIZA) konal tretí ročník celoslovenského kola obľúbenej súťaže v robotike pod názvom RoboRAVE Slovensko 2017. Už tretí rok Informačné centrum mladých, n. o. Martin v spolupráci s AMAVET klubom 549 z Martina a Žilinskou Univerzitou v Žiline organizujú túto súťaž, ktorá mohla byť v tomto roku zrealizovaná aj vďaka finančnej podpore MATADOR Group.

Motto súťaže „Today´s Play, Tomorrow´s Pay“ hovorí o jej cieli, kde „dnes hrou získané vedomosti a zručnosti bude možné v budúcnosti zúročiť aj finančne“. Táto súťaž je prednostne určená pre žiakov základných a stredných škôl vo veku od 8 do 20 rokov. Do tohto ročníka sa prihlásilo 29 tímov z celého Slovenska, čo je viac ako dvojnásobný počet oproti minulému roku. Prihlásené tímy bojovali v troch kategóriách: súboj rytierov, doprava loptičiek (má dve podkategórie, určené zvlášť pre žiakov základných a stredných škôl) a hasenie ohňa ( čo je najzložitejšia kategória ), v ktorej úlohou autonómneho robota je na súťažnej dráhe samostatne nájsť a zhasnúť 4 horiace sviečky).  Víťazmi tejto najzložitejšej kategórie sa stali študenti z Gymnázia Viliama Paulinyho-Tótha Martin, a to Michal Miškolci, Tereza Rafajová a Tomáš Štefanov s robotom, ktorý má názov FBRD. Okrem získaných vecných darov boli nominovaní na Celosvetové finále RoboRAVE International, ktoré bude v tomto školskom roku v máji 2018 organizované v meste Albuquerque, v štáte Nové Mexiko v USA, kde sa stretne cca 1.800 nadšencov robotiky z celého sveta.
V kategórii JUSTING - 2 ( Súboj rytierov - 2 ) získali pekné 3.miesto žiaci Základných škôl z Martina, členovia záujmových útvarov S CVČ, Malá hora 3 Martin, Filip Husárik a Nicolas Mažári s robotom BTP. Víťazom srdečne blahoželáme a tešíme sa na ďalšie ročníky súťaže.
Touto cestou by sme sa chceli poďakovať vedeniu Žilinskej univerzity za pomoc, poskytnutie priestorov a príjemnú atmosféru Festivalu.

Kontakt: Ing. Helena Ristvejová
ICM, n. o.
Malá hora 3, 036 01 Martin
http://www.icm.sk


pošli na vybrali.sme.sk Pošli do vybrali.sme.sk

Trvalý odkaz         Odporučiť emailom     Verzia pre tlačArchív spravodajstva
Hlavná stránka

Facebook

Mobilné aplikácie

iPhone a iPad

Informuj sa!

Informácie pre Teba

Psycholog online

Kariérové poradenstvo

Ambasádor ICM

Staň sa veľvyslancom dobrých správ! Prines naše informácie do vašej školy!

Informácie

Formulár

Bezplatné besedy

Ponúkame stredným školám v SR možnosť bezplatne si objednať besedu na tému "Závislosť".

Informácie o besedách

Návratka

Ponuka pre organizácie

Venujete sa práci s mladými ľuďmi? Dajte im o sebe vedieť na našej stránke!

Ponuka

Objednávka

Metodický materiál KIVR

Objednávka KIVR

Užitočné weby

logo Za jedno lano
logo Bez nenavisti na internete
logo Eures
logo Jooble
Brigada.sk - brigády pre študentov nielen na leto
referaty
logo Student24
logo Suska
logo zmps
www.naseprveplaty.sk

www.podujatie.sk

uplatnisa.skovce.sk

zodpovedne.sk