Vyber si

Aktuality
Informačné materiály ICM
Užitočné weby
Fotogaléria

Nájdi si svoje ICM

Infobody

Mailing listaktuality Aktuality

SUPPORT YOUTH TO ACT LOCAL AND BE SOCIAL

SYTEV KN Spravodajstvo | Nedeľa, 17. Jún 2018

Tento tréningový kurz bol jedno z mojich najlepších rozhodnutí tohto roka. Aj vám poviem prečo, no začnime sporadicky. Support Youth to Act Local and Be Social bol tréningový kurz vytvorený organizáciou Creative opportunities v Anglicku. Partia super ľudí zariadila ľuďom zo Slovenska, Španielska, Anglicka, Bulharska, Rumunska, Grécka, Talianska, Turecka, Litvy, Lotyšska, Macedónska a Malty celotýždenný program workshopov a prednášok na tému projektu. Bývali sme v dome malej dedinky Amersham.

Krajiny projektu majú veľa spoločných no aj rozdielnych problémov. Preto sa často debaty museli riadiť pravidlom: Challenge the opinion, not the person. Po zoznamovacích častiach programu sme sa začali vzdelávať ako si presadiť svoje nápady a návrhy v našej krajine. Bola som úprimne prekvapená ako sa toľko malých drobností dokáže spojiť a vytvoriť veľkú zmenu na spoločnosť. Program bol vedený so všetkou úctou ku akémukoľvek typu človeka. Veľmi ma potešila otvorenosť ľudí a ich chápavosť k menšinám sveta. Samozrejme sme mali aj deň voľna po toľkých hodinách vzdelávania a tvorenia. Všetci sme s radosťou odbehli do Londýna a jeho obyvatelia nám so štedrosťou poukazovali pravú tvár tohto veľkomesta. Zistili sme, že nič nie je dokonalé, dokonca ani pokrokový Londýn.

Tento program sme nechceli ukončiť len povedaním si zbohom a tak sme si každá krajina pripravili plán. Plán našich ďalších krokov po návrate do svojej rodnej zeme. Možno to vyznelo ako projekt, na ktorom sme sa nezastavili s učením, ale opak je pravdou. Organizátori zariadili program tak, aby sme len nesedeli. Páčilo sa mi ako z jednej nevinnej hry vytvorili neskôr úžasné ponaučenie o našom myšlienkovom pochode. Dopomohli nám spoznať ako rozmýšľame a naviedli k tomu, aby sme vedeli ako konať v našej krajine. Program zvládli na výbornú a keby môžem, tak tam zostanem navždy. Krásny Londýn, milý ľudia na uliciach, moderná spoločnosť akceptujúca menšiny (napr. LGBTQ+), dobré jedlo, nové priateľstvá. Ale kto by potom zmenil aj to naše Slovensko, keby zostaneme vo vyvinutej spoločnosti? Ďakujem SYTEV-u za možnosť sa naučiť ako zmeniť aj naše Slovensko.


pošli na vybrali.sme.sk Pošli do vybrali.sme.sk

Trvalý odkaz         Odporučiť emailom     Verzia pre tlačArchív spravodajstva
Hlavná stránka

Facebook

Mobilné aplikácie

iPhone a iPad

Informuj sa!

Informácie pre Teba

Psycholog online

Kariérové poradenstvo

Ambasádor ICM

Staň sa veľvyslancom dobrých správ! Prines naše informácie do vašej školy!

Informácie

Formulár

Bezplatné besedy

Ponúkame stredným školám v SR možnosť bezplatne si objednať besedu na tému "Závislosť".

Informácie o besedách

Návratka

Ponuka pre organizácie

Venujete sa práci s mladými ľuďmi? Dajte im o sebe vedieť na našej stránke!

Ponuka

Objednávka

Metodický materiál KIVR

Objednávka KIVR

Užitočné weby

logo Za jedno lano
logo Bez nenavisti na internete
logo Eures
logo Jooble
Brigada.sk - brigády pre študentov nielen na leto
referaty
logo Student24
logo Suska
logo zmps
www.naseprveplaty.sk

www.podujatie.sk

uplatnisa.skovce.sk

zodpovedne.sk