Vyber si

Aktuality
Informačné materiály ICM
Užitočné weby
Fotogaléria

Nájdi si svoje ICM

Infobody

Mailing listaktuality Aktuality

V stredu 27.6.2018 bude v KNM deň objatí (Hug day)

SYTEV KN Spravodajstvo | Nedeľa, 24. Jún 2018

,,Našim poslaním je prinášať úsmev a objatie tam, kde chýba a nezabudnúť pri tom na to, akú hodnotu nám ponúka otvorená náruč,“ predstavuje myšlienku podujatia jeho iniciátor Jaroslav Dodok. Medzinárodný Deň objatí, ktorí ľudia poznajú ako Hug Day 2018, sa v Kysuckom Novom Meste uskutoční 27. júna.


,,Tento rok pripravujeme už jubilejný siedmy ročník Dňa objatí. Na Slovensku ide o najväčšie podujatie svojho druhu. Ako po minulé roky, opäť za ním stojí tím mladých ľudí a študentov, ktorým nie je jedno, že žijeme uponáhľaný život v neustálom strese,“ vysvetľuje Lukáš Hrošovský, koordinátor Hug Day 2018.

Do podujatia sa každoročne zapájajú stovky dobrovoľníkov, ktorí za jeden jediný deň rozdajú spoluviac ako 100 000 objatí. ,,Dostala som návrh na organizáciu dňa objatí v KNM. Prečo nie? Je tokrásna akcia s ešte krajším zámerom. Stretneme sa v klubovni, oblečieme tričká s témou Hug Day a vyjdeme do ulíc. Okrem bežného objímania ľudí na ulici, pôjdeme objať aj ľudí z domova dôchodcov,“ povedala Iveta Vlčková, organizátor Dňa objatí v Kysuckom Novom Meste.

,,Témou 7. ročníka Hug Day je radosť, vďačnosť a nádej. S radosťou sa chceme deliť, vďačnosť chceme prejaviť svojim blízkym, na ktorých nám nesmierne záleží a nádej chceme prinášať ľuďom, ktorí potrebujú povzbudiť,“ vysvetľuje koordinátor podujatia Lukáš Hrošovský.

Medzinárodný Deň objatí sa uskutoční na Slovensku už po siedmy krát. Rozdávať objatia a úsmevy sa chystajú dobrovoľníci vo viac ako 50 mestách. Tento rok nebude chýbať ani Kysucké Nové Mesto.

Podujatie odštartuje vo všetkých mestách naraz, teda 27. júna o desiatej hodine. V Kysuckom Novom Meste pre určité dôvody začínajú o hodinu skôr. Dobrovoľníci, ktorí budú v našom meste rozdávať objatia, sa stretnú v YC-Mládežníckej klubovni, odkiaľ sa v menších tímoch vydajú do ulíc. Medzi ľuďmi ich zbadáte veľmi rýchlo, keďže v rukách budú držať tabuľky s nápisom „Objatie zdarma“.

Ak by ste sa chceli pridať k dobrovoľníkom na poslednú chvíľu, prihlásiť sa môžete na https://www.facebook.com/events/314902695707721/?ti=as, alebo môžete kontaktovať organizátora vo vašom meste.

Po prvýkrát sa do podujatia zapájajú aj firmy, neziskové organizácie či samosprávy. Takýmto spôsobom môžu vďaka Hug Day priniesť objatie ľuďom s ktorými celý rokpracujú. Registrovať sa môžu na webstránke http://www.hugday.sk.

Organizátorom podujatia je HugDay KNM, SYTEV a OZ TEAM. Partnermi tohtoročného Dňa objatí sú OZ V.I.A.C, ZIPCEM, ZKSM, LEAF, Vedomý Život, Aliancia stredoškolákov, Rada študentov mesta Banská Bystrica, Centrum voľného času – JUNIOR, Stredná priemyselná škola dopravná Zvolen, YC-mládežnícka klubovňa, Žilinský samosprávny kraj, Mesto Čadca, Gymnázium Kysucké Nové Mesto, Krásno nad Kysucou a Kysucké Nové Mesto.

Hug day 2018 prebehne v Kysuckom Novom Meste vďaka projektu “Bezpečne v YCčku”, ktorý je podporený z nadačného fondu Deti v bezpečí poisťovne Kooperatíva pod Nadáciou pre deti Slovenska.

Jaroslav Dodok
iniciátor a PR manažér Hug Day 2018
http://www.hugday.sk
0911014004
jaroslavdodok@gmail.com chcemdatobjatie@gmail.com

Iveta Vlčková
organizátor v meste Kysucké Nové Mesto
0904012143
ivetavlckova16@gmail.com


pošli na vybrali.sme.sk Pošli do vybrali.sme.sk

Trvalý odkaz         Odporučiť emailom     Verzia pre tlačArchív spravodajstva
Hlavná stránka

Facebook

Mobilné aplikácie

iPhone a iPad

Informuj sa!

Informácie pre Teba

Psycholog online

Kariérové poradenstvo

Ambasádor ICM

Staň sa veľvyslancom dobrých správ! Prines naše informácie do vašej školy!

Informácie

Formulár

Bezplatné besedy

Ponúkame stredným školám v SR možnosť bezplatne si objednať besedu na tému "Závislosť".

Informácie o besedách

Návratka

Ponuka pre organizácie

Venujete sa práci s mladými ľuďmi? Dajte im o sebe vedieť na našej stránke!

Ponuka

Objednávka

Metodický materiál KIVR

Objednávka KIVR

Užitočné weby

logo Za jedno lano
logo Bez nenavisti na internete
logo Eures
logo Jooble
Brigada.sk - brigády pre študentov nielen na leto
referaty
logo Student24
logo Suska
logo zmps
www.naseprveplaty.sk

www.podujatie.sk

uplatnisa.skovce.sk

zodpovedne.sk