Vyber si

Aktuality
Informačné materiály ICM
Užitočné weby
Fotogaléria

Nájdi si svoje ICM

Infobody

Mailing listaktuality Aktuality

Valné zhromaždenie ZIPCeM rozhodlo o profesionalizácii ICM

Aktuality | Pondelok, 26. Marec 2007

Valné zhromaždenie Združenia informačných a poradenských centier mladých v SR 24.marca 2007 v Banskej Štiavnici hodnotilo rok 2006, vytýčilo priority pre nasledovné roky a schválením nových stanov a prístupovej zmluvy pre ICM posunulo na profesionálnu úroveň poskytovanie informačných a poradenských služieb.

Zúčastnení zástupcovia ICM zhodnotili Výročnú správu za rok 2006, ktorý bol spojený s rozširovaním koordinačnej činnosti, školeniami, tlačou vlastných informačných materiálov, participáciou na slovenských i medzinárodných projektoch a zvyšovaním starostlivosti o klienta prostredníctvom webu http://www.icm.sk, informačnej linky 18 555 a osobných konzultácií.

Medzi hlavné body programu patrilo schválenie nových stanov zosúladených s novou prístupovou zmluvou za člena ZIPCeM, ktorá významnou mierou zvyšuje profesionálny charakter činnosti ICM. Medzi priority patrí jednotný prístup práce s klientmi, profesionálny konzultant pracujúci na plný pracovný úväzok a otváracie hodiny pre klientov v pracovné dni od 11:00 - 17:00, ako aj zvyšovanie úrovne poskytovaných služieb, čo by v súlade s programovým vyhlásením vlády malo do budúcich rokov zabezpečiť profesionálne Informačné centrum mladých , minimálne v každom okresnom meste.

K skvalitneniu informačného servisu prispeje aj schválený Edičný plán na rok 2007, vychádzajúci z jednotnej klasifikácie informácií pre mládež so zreteľom najmä na hľadanie si zamestnania, psychologických, či sexuologických problémov a otázok.

V doplňujúcich voľbách do orgánov ZIPCeM bola za podpredsedníčku pre zahraničné vzťahy zvolená Jana KNOPPOVÁ z ICM Banská Štiavnica.

Uvedené snahy, ako aj ohlasy zúčastnených strán sa jednoznačne vyjadrili za prechod od dobrovoľníctva k profesionalite Informačných centier mladých.

Združenie Informačných a poradenských centier mladých v Slovenskej republike (ďalej len ZIPCeM) je reprezentant siete organizácií aktívne pracujúcich s informáciami pre mladých ľudí na Slovensku. V súčasnej dobe združujeme 15 Informačných centier mladých v mnohých regiónoch SR.


pošli na vybrali.sme.sk Pošli do vybrali.sme.sk

Komentár (0)         Trvalý odkaz         Odporučiť emailom     Verzia pre tlačArchív spravodajstva
Hlavná stránka

Facebook

Mobilné aplikácie

iPhone a iPad

Informuj sa!

Informácie pre Teba

Psycholog online

Kariérové poradenstvo

Ambasádor ICM

Staň sa veľvyslancom dobrých správ! Prines naše informácie do vašej školy!

Informácie

Formulár

Bezplatné besedy

Ponúkame stredným školám v SR možnosť bezplatne si objednať besedu na tému "Závislosť".

Informácie o besedách

Návratka

Ponuka pre organizácie

Venujete sa práci s mladými ľuďmi? Dajte im o sebe vedieť na našej stránke!

Ponuka

Objednávka

Metodický materiál KIVR

Objednávka KIVR

Užitočné weby

logo Za jedno lano
logo Bez nenavisti na internete
logo Eures
logo Jooble
Brigada.sk - brigády pre študentov nielen na leto
referaty
logo Student24
logo Suska
logo zmps
www.naseprveplaty.sk

www.podujatie.sk

uplatnisa.skovce.sk

zodpovedne.sk