Vyber si

Aktuality
Informačné materiály ICM
Užitočné weby
Fotogaléria

Nájdi si svoje ICM

Infobody

Mailing listaktuality Aktuality

„Zo sveta“ Jedného sveta…

ICM LV Spravodajstvo | Pondelok, 25. Február 2013

obrazok

V čase od 17. do 31. januára hostilo levické Informačné centrum mladých festival dokumentárnych filmov Jeden svet. Tento festival si už počas niekoľkých ročníkov našiel aj na Slovensku svojich priaznivcov. Keďže je podstatne známejší vo väčších mestách Slovenskej a Českej republiky, jeho hlavný organizátor – občianske združenie Človek v ohrození ponúka možnosť usporiadať miestnu verziu Jedného sveta všetkým, ktorí svojmu okoliu chcú priniesť novú informáciu, zážitok alebo skúsenosť, ktorá naučí, poukáže na problém, alebo naopak povzbudí. Združenie Človek v ohrození sa usiluje účinne pomáhať ľuďom, ktorí trpia dôsledkami vojnových konfliktov, prírodných katastrof a autoritárskych režimov – a ponúkanými aktivitami pomôcť budovať otvorenú, tolerantnú a solidárnu spoločnosť.
Festival Jeden svet a Jeden svet regióny sú jedným z dobrých nástrojov, ako osloviť širokú verejnosť.  Keď sa ponoríte do prípravy programu, zistíte, že z ponuky filmov na papieri je veľmi ťažké vybrať 10 najzaujímavejších filmov, pretože zrazu študujete zoznam filmov, ktoré popisujú seriózne problémy ľudí – a nútia pripomínať si, ako v podstate dobre žijeme.
Počty návštevníkov nášho festivalu sa každý večer líšili, niekedy nás bolo 12, inokedy cez štyridsať. Výber filmu, akokoľvek starostlivý, nemusí trafiť vkus – no našou túžbou bolo vybrať kvalitné filmy, opisujúce aktuálne dianie v konkrétnej časti sveta (otázky ľudských práv a prenasledovania; otázky náboženských slobôd; otázky pracovnoprávneho charakteru; ekologické témy). V závere po filme bol vždy priestor na diskusiu, buď postrehy divákov k téme; príp. prezentácie zaujímavých hostí.
Okrem večerných projekcii pre obyvateľov mesta každého veku sme robili špeciálne filmové dopoludnia pre miestnych stredoškolákov. Levické stredné školy- PaSA Levice a SOŠ Sv.Michala, túto možnosť využili počas dvoch dopoludní, z čoho máme radosť. Veríme, že aj takáto alternatíva k vyučovaniu prehĺbi ich záujem dozvedieť sa niečo nové o svete, a vidieť rozdiely a bariéry nielen medzi hranicami krajín, ale predovšetkým medzi ľuďmi navzájom.
Tešíme sa na ďalšie podobné akcie, ktoré majú veľký význam pre nás všetkých.


pošli na vybrali.sme.sk Pošli do vybrali.sme.sk

Komentár (0)         Trvalý odkaz         Odporučiť emailom     Verzia pre tlačArchív spravodajstva
Hlavná stránka

Facebook

Mobilné aplikácie

iPhone a iPad

Informuj sa!

Informácie pre Teba

Psycholog online

Kariérové poradenstvo

Ambasádor ICM

Staň sa veľvyslancom dobrých správ! Prines naše informácie do vašej školy!

Informácie

Formulár

Bezplatné besedy

Ponúkame stredným školám v SR možnosť bezplatne si objednať besedu na tému "Závislosť".

Informácie o besedách

Návratka

Ponuka pre organizácie

Venujete sa práci s mladými ľuďmi? Dajte im o sebe vedieť na našej stránke!

Ponuka

Objednávka

Metodický materiál KIVR

Objednávka KIVR

Užitočné weby

logo Za jedno lano
logo Bez nenavisti na internete
logo Eures
logo Jooble
Brigada.sk - brigády pre študentov nielen na leto
referaty
logo Student24
logo Suska
logo zmps
www.naseprveplaty.sk

www.podujatie.sk

uplatnisa.skovce.sk

zodpovedne.sk