Informačné centrum mladých on-line

logo Informačné centrum mladých

Hlavná stránka

Publikované: 11.11.2016 o 14:42

Adresa zápisu: http://icm.sk/index.php/aktuality/artikel/bubnovachka_prite_aby_bolo_deti_lepshie_pochu/

Bubnovačka! Príďte. Aby bolo deti lepšie počuť!

Pri príležitosti 19. novembra - Svetového dňa prevencie týrania a zneužívania detí, 18. novembra - Európskeho dňa ochrany detí pred sexuálnym vykorisťovaním a sexuálnym zneužívaním a 20. novembra - Svetového dňa detí, organizuje Centrum Slniečko, n.o., člen Koalície pre deti Slovenska, v spolupráci s Bubnovou show CAMPANA BATUCADA tretí rok Bubnovačky "Aby bolo deti lepšie počuť." Zapojte sa aj vy a ukážte, že hlas detí je aj pre vás dôležitý! Príďte 16. novembra 2016 o10:00 na Svätoplukovo námestie v Nitre a spoločne upozornime na potrebu počúvať hlas detí. Pridať sa môže každý. Stačí si priniesť čokoľvek, čím je možné bubnovať.

Rytmus bude strážiť Igor „Presidente“ Holka a CAMPANA BATUCADA.

K tejto aktivite sa môžu v rovnakom čase pripojiť CELÉ SLOVENSKO - všetky školy, ale i ďalšie organizácie, združenia, spolky, firmy, mestá, obce, športové kluby, neformálne skupiny, ...., ktorým osud detí nie je ľahostajný. Zapojiť sa môžete akoukoľvek formou – bubnovaním v laviciach, na chodbe, na dvore, hokejkami na ľade, dupotaním na ihrisku,...či kdekoľvek v meste (v tomto prípade je potrebné dohodnúť sa s mestom).

Ak sa rozhodnete akcie akoukoľvek formou zúčastniť, pridajte, prosím, správu o nej na našu nástenku na Facebooku https://www.facebook.com/events/1767409636847730/
Posielajte nám svoje fotky, videá a nezabudnite k nim pripojiť vaše údaje - mesto, školu, spolok, firmu,....formu a množstvo zapojených. Budeme radi, ak bude počas akcie naša nástenka zaplavovaná foto a videodokumentáciou z celého Slovenska.

Valné zhromaždenie OSN schválilo 20. novembra 1989 Dohovor o právach dieťaťa a začalo tým novú éru pohľadu na dieťa ako rovnocenného nositeľa ľudských práv v spoločnosti.
Na Slovensku sa ochrane práv dieťaťa venuje viacero organizácii neziskového sektora. Ich hlas však ostáva rozdrobený a málo počuteľný. A práve preto je dôležité pripomínať dôležitosť detí rôznymi formami. Bubnovačka je jednou z nich.

Veríme, že ani vám nie je hlas detí ľahostajný a radi sa do celoslovenskej aktivity zapojíte a spoločne ukážeme všetkým deťom, že ich hlas je pre nás dospelých dôležitý!

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na bubnovacka(at)centrumslniecko.sk, budeme sa snažiť odpovedať, poprípade poradiť, pomôcť.

Sme radi, že sa k nám aj tento rok opäť pridá aj Národné koordinačné stredisko pre riešenie problematiky násilia na deťoch https://www.facebook.com/NKSpreRPNnD/, len spájaním môžeme dospieť k zmene.

Projekt je realizovaný aj vďaka podpore The Velux Foundations.