Aktuality

Ak potrebuješ bezplatne poradiť - využi Skype

Aktuality | Piatok, 02. November 2007

obrazokZdruženie Informačných a poradenských centier mladých v SR ponúka novú formu poradenstva, ktorá pomôže všetkým mladým ľuďom využívajúcim Skype. Na nicku ICM-Mladym je k dispozícii vyškolený konzultant na ktorého je možné sa bezplatne obrátiť pomocou chatu, alebo priameho telefonického kontaktu.

Každý kto má vo svojom počítači nainštalovaný program Skype sa po vyhľadaní nicku ICM-Mladym môže skontaktovať s konzultantom operačného strediska Združenia informačných a poradenských centier mladých v SR. Konzultant je pripravený mu poradiť pri otázkach ohľadne štúdia doma, alebo v zahraničí. Rovnako, ak sa niekto chystá do zahraničia za prácou alebo na brigádu. Cez chat alebo priamy telefonický kontakt s operačným strediskom je možné overiť si aj sprostredkovateľa práce v zahraničí. Službu môže mladý človek využiť v prípade, ak si nevie poradiť s napísaním životopisu, motivačného listu, alebo len hľadá adresu, školy, úradu, či inštitúcie.
Služba bude slúžiť aj na poskytovanie anonymného poradenstva v oblasti drogovej závislosti, pomocou pri problémoch so sexuálnou orientáciu a zdravým začleňovaním sa do spoločnosti, či možnostiach otestovania sa na HIV ako aj o prevencii a otázkach spojených s týmito témami.
ICM-Mladym prostredníctvom Skype môžu všetci záujemci využívať v čase od 11:00 – 17:00 každý pracovný deň. Mimo uvedených časov je možné svoje otázky posielať na mail info@icm.sk , alebo navštíviť http://www.icm.sk pre viac informácií.

Informačné centrá mladých tak vytvárajú priestor pre aktívne a odborné poradenstvo online, pri zachovaní najvyššieho stupňa anonymity.  Služba je pre všetkých volajúcich a chatujúcich prostredníctvom programu Skype na ICM-Mladým bezplatná.

Združenie Informačných a poradenských centier mladých v Slovenskej republike (ďalej len ZIPCeM) je reprezentant siete organizácií aktívne pracujúcich s informáciami pre mladých ľudí na Slovensku. V súčasnej dobe združujeme 15 Informačných centier mladých v mnohých regiónoch SR.

foto: http://www.skype.com

Vyber si svoje Informačné centrum mladých