Aktuality

ICM dali mladým nový web

Aktuality | Piatok, 19. Október 2007

obrazokInformačné centrá mladých predstavili 19.10. 2007 na adrese http://www.icm.sk nový web pre mladých ľudí. Inovovaný obsah prináša viac informácií a prehľadnejší systém. Je zameraný na štúdium, prácu, voľný čas či sexualitu.

Získať správne informácie v pravý čas je obrovskou výhodou. Preto ICM sprístupnili mladým ľuďom stránku http://www.icm.sk zameranú na ich potreby a otázky. Stránka ponúka aktuálne informácie z oblasti poradenstva pri výbere zamestnania, ako si správne naformulovať životopis či motivačný list. Poskytuje základné informácie o práci doma i v zahraničí, brigádach popri škole a stručné základy ako podnikať.
Návštevníci majú k dispozícii aj informácie o témach intímneho charakteru akými sú sexualita, sexuálna orientácia, problémy s drogami, možnosti testovania sa na HIV, či ako sa pred týmto ochorením chrániť.
Ľahko a prehľadne nájde mladý človek odkazy, kde vyhľadať odbornú pomoc právnu, psychologickú, sexuologickú, alebo základné kroky, ako si v týchto oblastiach poradiť.

Prostredníctvom portálu budú mladí informovaní o aktuálnom dianí v oblasti mládežníckej politiky, voľnočasových aktivít, či atraktívnych súťaží. Aktuality prinesú aj samotné Informačné centrá mladých a tak sa záujemci ľahko dozvedia o zaujímavostiach a udalostiach priamo v ich regióne.
Portál icm.sk je určený mladým ľuďom, ktorí chcú nájsť informácie v pravý čas a využiť šancu byť informovaní.

Združenie Informačných a poradenských centier mladých v Slovenskej republike / ZIPCeM / je reprezentant siete organizácií aktívne pracujúcich s informáciami pre mladých ľudí na Slovensku. V súčasnej dobe združujeme 15 Informačných centier mladých v mnohých regiónoch SR.

Vyber si svoje Informačné centrum mladých