Aktuality

Informácie a poradenstvo na pokeci

Aktuality | Utorok, 03. Júl 2007

Informačnú miestnosť ICM Mladým spustilo na portáli http://www.pokec.sk Združenie informačných a poradenských centier mladých v SR. Miestnosť je určená všetkým mladým ľuďom, ktorí hľadajú pomoc a odpovede na svoje otázky. Je prístupná bezplatne a anonymne, registrovaným návštevníkom portálu.

Informačnú miestnosť ICM Mladým záujemci nájdu po prihlásení sa na portáli http://www.pokec.sk medzi hlavnými miestnosťami. Je prístupná každý pracovný deň v čase od 13:00-16:00.hodiny. Vyškolený konzultant poradí každému pri otázkach ohľadne štúdia. Ak sa niekto chystá za prácou do zahraničia. Je možné si online overiť sprostredkovateľa práce v zahraničí. Službu môže mladý človek využiť aj v prípade, že si nevie poradiť s napísaním životopisu, alebo motivačného listu, alebo len hľadá adresu, školy, úradu, či inštitúcie.
Miestnosť bude slúžiť rovnako na poskytovanie poradenstva v oblasti drogovej závislosti, či možnostiach otestovania sa na HIV ako aj o prevencii a otázkach spojených s týmito témami.
Pri konzultácii klient svoje otázky môže klásť priamo do chatu, nakoľko miestnosť bude prístupná vždy len jednému účastníkovi. Na otázky bude odpovedať iba konzultant s nickom ICM_Lucia.

V čase uzatvorenia miestnosti alebo obsadenia iným užívateľom, môže každý svoje otázky posielať na mail info@icm.sk , prípadne ich konzultovať na informačnej linke 18 555 v čase od 11:00-17:00, alebo navštíviť http://www.icm.sk pre viac informácií.

Informačné centrá mladých tak aktívne reagujú na možnosť priblížiť sa mladému človeku a poskytnúť mu odpovede práve v prostredí v ktorom sa nachádza. Vytvárajú tak priestor pre serióznu komunikáciu aj v priestore absolútnej anonymity.

Združenie Informačných a poradenských centier mladých v Slovenskej republike (ďalej len ZIPCeM) je reprezentant siete organizácií aktívne pracujúcich s informáciami pre mladých ľudí na Slovensku. V súčasnej dobe združujeme 19 Informačných centier mladých v mnohých regiónoch SR.

Vyber si svoje Informačné centrum mladých