Aktuality

Letné kino

SYTEV KN Spravodajstvo | Utorok, 01. Október 2019

Občianske združenie SYTEV spolu s Kysucko-Novo Mestským mládežníckym parlamentom a Kysuckým dobrovoľníckym centrom organizovali počas mesiacov júl-september projekt Letné kino, ktorý bol zameraný na zvýšenie kultúrneho vyžitia občanov v našom meste. Týmto sme chceli poskytnúť verejnosti priestor na zmysluplné trávenie voľného času s rodinou, priateľmi a blízkymi. Premietali sme každý piatok (okrem Jakubovských hodov a Bažant kinematograf) od 20:30 na trávnatej ploche pri budatínskej lávke oproti Strednej priemyselnej škole informačných technológii v Kysuckom Novom Meste.

obrazok

Týmto projektom sme reagovali na "Správu o potrebách deti a mládeže 2018-2019", z ktorej sme zistili, že väčšine mladým ľuďom v našom meste chýba práve kino. Mestské kultúrno-športové stredisko nám zapožičalo audiotechniku a lavice na sedenie pre divákov a spolu s nami a dobrovoľníkmi nám pomohli pripraviť filmové premietania. Jediná vec, ktorú sme nedokázali ovplyvniť bolo počasie, preto sa niektoré premietania uskutočnili v Dome kultúry alebo v telocvnični ZŠ Clementisova. Premietania boli verejné a vstupné bolo dobrovoľné.

obrazok

Cez premietania bolo pripravené aj občerstvenie a občania si mohli zakúpiť alkoholické alebo nealkoholické nápoje alebo niečo slané pod zub. Počas spomínaných mesiacov júl až september sme zorganizovali 10 premietaní pre verejnosť, na ktorých sa zúčastnilo priemerne 50 ľudí. Najväčší úspech zaznamenal film Zrodila sa hviezda, na ktorom sa zúčastnilo približne 250 občanov. Od občanov sme dostali pozitívne ohlasy a v projekte Letného kina plánujeme pokračovať aj budúcu rok už v spolupráci s mestom Kysucké Nové Mesto.

obrazok

Tento projekt bol finančne podporený Nadáciou EPH, občianskym združením V.I.A.C., IBM v spolupráci s mestom Kysucké Nové Mesto, Mestským kultúrno-športovým strediskom, Kysucko-Novo-Mestským mládežníckym, parlamentom, YC|Mládežníckou klubovňou a Kysuckým dobrovoľníckym centrom. Podakovanie patrí aj online portálu NovinyKNM a mesačníku Zvesti, ktoré zdieľali informácie o tomto projekte.

obrazok obrazok

obrazok

obrazok obrazok

Vyber si svoje Informačné centrum mladých