Aktuality

Nový portál www.podnikajte.sk

Aktuality | Pondelok, 02. Júl 2007

Občianske združenie GIMMA v spolupráci s Katedrou manažmentu Slovenskej technickej univerzity a Centrom prvého kontaktu v Brezne spúšťa vzdelávací a poradenský portál http://www.podnikajte.sk. Určený je najmä začínajúcim podnikateľom, ktorým uľahčí orientáciu v množstve informácií a bude ich ponúkať "pod jednou strechou" a v zrozumiteľnej reči.

Pri tvorbe sa autori inšpirovali podobnými aktivitami v Nemecku, Veľkej Británii a Českej republike. V týchto krajinách existujú virtuálne e-learningové centrá, ktoré pomájú obyvateľom naštartovať a úšpešne manažovať svoje podnikanie. Tento projekt je spolufinancovaný Európskou úniou zo zdrojov Európskeho sociálneho fondu. Európsky sociálny fond pomáha rozvíjať zamestnanosť podporovaním zamestnateľnosti, obchodného ducha, rovnakých príležitostí a investovaním do ľudských zdrojov.
Cieľom projektu je vybudovať vzdelávací a poradenský portál najmä pre malých podnikateľov, ktorý uľahčí orientáciu v spleti informácií a bude ich ponúkať “pod jednou strechou” a v jednoduchej reči. Portál, ktorý zjednoduší realizáciu podnikateľských nápadov a naučí ľudí ako si založiť vlastné podnikanie.
V e-learningovej časti portálu http://www.podnikajte.sk nájdete množstvo e-learningových kurzov, ktorých cieľom je pomôcť návštevníkom začať a efektívne manažovať ich podnikanie. Po absolovaní jednotlivých kurzov si návštevníci môžu získané vedomosti overiť formou testu a v diskusii moderovanej expertami podnikajte.sk môžu získať on-line rady.
Pre bližšie informácie môžete kontaktovať: Trenčín: Ján Solík, koordinátor projektu, Občianske združenie GIMMA, jan.solik@podnikajte.sk , 0905 937 008

Zdroj: http://www.mladez.sk

Vyber si svoje Informačné centrum mladých