Severné taliansko - mestečko Caorle

obrazok Slnečné mestečko na severe Talianska na prvý pohľad ohúri svojou rôznorodosťou a je jedným z obľúbených letovísk v tejto oblasti. Čítajte ďalej.

Poloha
Nachádza sa 644 km od Bratislavy a 60 km od Benátok. Spoplatnená cesta je skoro na celom úseku. V Rakúsku potrebujete diaľničnú známku. Za desaťdňovú známku zaplatíte 7,60 eur a v Taliansku zaplatíte na diaľnici okolo 11 eur.

Pláže
Pri porovnaní s letoviskami Bibione a Lignano, s ktorými susedí, je piesočná pláž užšia, ale krajšia. Je rozdelená na 4 časti. Najskôr vás privíta krásna promenáda lemovaná kvetmi. Vedie popri pláži niekoľko kilometrov. Ďalšia časť je vyhradená pre športy ako volejbal, futbal a petang. Slnečníky patriace okolitým hotelom sú síce spoplatnené, ale poskytujú chládok počas horúcich dní. Posledná časť pláže je verejná, bez poplatkov s pozvoľným vstupom do mora. Sociálne zariadenia a sprchy pri platených slnečníkoch sú postavené nahusto a udržiavané v čistote.

Kam do mesta?
V Caorle sú zaujímavé najmä dve pamiatky. Katedrála svätého Štefana so zvonicou pochádzajúce z 11.storočia. Zvonica sa týči do výšky 48 metrov. V katedrále na nachádza múzeum.
Kostol Panny Márie Anjela sa nachádza na jednom konci promenády blízko mora. V 18. storočí bol prestavaný do dnešnej podoby a pravidelne sa tam slúžia omše.
Historické centrum láka turistov svojou krásou. Malé uličky ponúkajú reštaurácie, vinárne, obchody. Za každým rohom vás niečo iné prekvapí. Na hlavnej ulici je plno obchodov, kde si môžete kúpiť oblečenie, šperky, suveníry, pohľadnice a magnetky na chladničky, ktoré vám budú pripomínať dovolenku.
Prístav pre plachetnice v Caorle patrí medzi najväčšie v tejto oblasti, preto večerná prechádzka je naozaj veľmi romantická.
Caorle ponúka zábavu aj v Lunaparku, kde je veľa atrakcií určených hlavne deťom a Aquapark. Cena vstupenky do Aquaparku sa pohybuje okolo17 euro na deň.
V septembri sa môžete tešiť na rybárske slávnosti.

Kam do okolia?
Benátky sú vzdialené od letoviska Caorle iba 60 km. Môžete si vybrať medzi dvoma spôsobmi prepravy. Buď zvolíte individuálnu prepravu osobným autom alebo si môžete zaplatiť výlet loďou. Takýto výlet vás vyjde okolo 20 eur na jednu osobu. Odchod je ráno a príchod poobede. Veľkým turistickým lákadlom sú gondoly a námestie

Lignano (cca 46 km po ceste, 5 km po mori od Caorle) ponúka najväčší auqapark v Taliansku, zábavné centrá, diskotéky.
Zoologická záhrada, umiestnená v prekrásnej krajine vôkol rieky Tagliamento sa stala novým domovom vyše 120 druhov exotických zvierat.
Gulliverlandia je najnovší a aj najzaujímavejší zábavný park v Lignane nielen pre deti. Nájdete tu zmenšeniny 7 divov sveta, 150 m vysokú otočnú vyhliadkovú vežu s nádherným výhľadom na celý polostrov, Jurský park s dinosaurami v životnej veľkosti, šmýkačky, motokáry a hlavne prekrásne podmorské akvárium so žralokmi!
Gumenný svet pre deti je plný nafukovacích atrakcií.
Hemingwayov park je obrovský píniový park, kde si môžete oddýchnuť v lone prírody. Večer sú tam predstavenia pre deti.

Zdroj:

Autor textu + foto: Ivana Repatá

Vyber si svoje Informačné centrum mladých