Vyber si

Aktuality
Informačné materiály ICM
Užitočné weby
Fotogaléria

Nájdi si svoje ICM

Infobody

Mailing listO krajinách a cestovaní

Obrazok kategorie Okolo Slovenska

Oslávte s nami Svetový deň turizmu

O krajinách a cestovaní | Štvrtok, 30. September 2010

obrazok Slovenská agentúra pre cestovný ruch (SACR) pozýva všetkých priaznivcov turizmu na Slovensku na oslavy Svetového dňa cestovného ruchu. V obchodno- spoločenských centrách slovenských miest zorganizuje SACR cez víkend zábavné prezentačné podujatia ktorými si pripomenie tento významný deň a zároveň nápaditým spôsobom poukáže na široké možnosti cestovania a trávenia voľného času v regiónoch Slovenska.

Cieľom osláv Svetového dňa cestovného ruchu je prekonávanie bariér medzi ľuďmi, národmi a kultúrami. Na Slovensku budú prezentačné podujatia v rámci osláv zamerané na podporu domáceho cestovného ruchu,“ uviedol generálny riaditeľ SACR Peter Belinský.

Zástupcovia SACR, samosprávnych krajov, ale aj rôzni poskytovatelia služieb v turizme priblížia návštevníkom NAJ turistické miesta a atraktivity Slovenska, ktoré môžu počas jesenných a zimných mesiacov zažiť a spoznať. Súčasťou osláv budú vystúpenia hudobných a tanečných skupín, folklórnych súborov, šermiarov a sokoliarov. Chýbať nebudú ani obľúbení ľudoví remeselníci, tvorivé dielne, či typické slovenské gastronomické špeciality. Pre najmenších návštevníkov je pripravený animačný program. 

Oslavy svetového dňa turizmu odštartujú v sobotu 25. septembra v Nitre, Žiline, Trnave a v Štóse. Štafetu v nedeľu 26. septembra preberú Trenčín a Banská Bystrica a zavŕšenie osláv bude 1. až 3. októbra už tradične na podujatí Dni zelá v Stupave. Najväčším lákadlom návštevníkov v Žiline bude koncert Mira Jaroša, v Nitre upúta účastníkov tajuplná Čína, v kúpeľoch Štós v Košickom kraji vás čaká súťaž vo varení gulášu. V Trnave sa môžete tešiť na koncert Roba Opatovského, v Trenčíne na Zdenku Prednú a etno skupina Družina vystúpi v Banskej Bystrici. 

Svetový deň cestovného ruchu bol prvýkrát vyhlásený v roku 1979 na Valnom zhromaždení Svetovej organizácie turizmu (UNWTO) v Španielsku. Jeho hlavným poslaním je podpora a zvýšenie povedomia o význame turizmu a jeho prínose pre rozvoj spoločnosti. Termín osláv bol stanovený na 27. septembra a symbolizuje ukončenie letnej sezóny na severnej pologuli a začiatok letnej sezóny na južnej zemskej pologuli. Ústrednou témou tohtoročných osláv je „Cestovný ruch a biodiverzita“.

Oslavy svetového dňa turizmu sú zároveň vyvrcholením letnej kampane SACR na podporu domáceho cestovného ruchu s názvom Prázdninuj na Slovensku. Kampaň začala prezentačnými podujatiami počas osláv MDD v šiestich mestách a pokračovala na vysoko navštevovaných podujatiach ako napríklad festival Pohoda v Trenčíne. Počas leta bola kampaň podporená aj mediálne vo viacerých printových a elektronických médiách.Zdroj:

http://new.sacr.sk/sacr/novinky/oslavte-s-nami-svetovy-den-turizmu/
pošli na vybrali.sme.sk Pošli do vybrali.sme.sk

Komentár (0)         Trvalý odkaz         Odporučiť emailom     Verzia pre tlačFacebook

Mobilné aplikácie

iPhone a iPad

Informuj sa!

Informácie pre Teba

Psycholog online

Kariérové poradenstvo

Ambasádor ICM

Staň sa veľvyslancom dobrých správ! Prines naše informácie do vašej školy!

Informácie

Formulár

Bezplatné besedy

Ponúkame stredným školám v SR možnosť bezplatne si objednať besedu na tému "Závislosť".

Informácie o besedách

Návratka

Ponuka pre organizácie

Venujete sa práci s mladými ľuďmi? Dajte im o sebe vedieť na našej stránke!

Ponuka

Objednávka

Metodický materiál KIVR

Objednávka KIVR

Užitočné weby

logo Za jedno lano
logo Bez nenavisti na internete
logo Eures
logo Jooble
Brigada.sk - brigády pre študentov nielen na leto
referaty
logo Student24
logo Suska
logo zmps
www.naseprveplaty.sk

www.podujatie.sk

uplatnisa.skovce.sk

zodpovedne.sk