Vyber si

Aktuality
Informačné materiály ICM
Užitočné weby
Fotogaléria

Nájdi si svoje ICM

Infobody

Mailing listO krajinách a cestovaní

Obrazok kategorie Okolo Slovenska

Oslavy Svetového dňa turizmu vyvrcholia v Stupave

O krajinách a cestovaní | Štvrtok, 30. September 2010

obrazok Oslavy Svetového dňa turizmu, ktoré Slovenská agentúra pre cestovný ruch (SACR) zorganizovala vo viacerých regiónoch Slovenska vyvrcholia v Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK) na populárnom podujatí Dni zelá v Stupave. Od štvrtka 30. septembra do nedele 3. októbra čaká návštevníkov podujatia prezentácia turizmu, rôzne súťaže, výstavy, hudobné a tanečné vystúpenia. Akciu organizuje Mestské kultúrne a informačné centrum Stupava a mesto Stupava, tradičnými partnermi sú SACR a BSK. 

Počas štyroch dní nájdu návštevníci v stánku SACR informácie o jesenných a zimných turistických príležitostiach v Bratislavskom kraji a v ďalších turistických regiónoch Slovenska. Záujemcom budú k dispozícii propagačné materiály a mapy. Pre deti je pripravená súťaž v kreslení prázdninových a dovolenkových zážitkov, mládež a dospelí sa budú môcť zapojiť do vedomostnej súťaže o Slovensku. Vyžrebovaní víťazi budú odmenení voľnými vstupenkami do termálnych kúpalísk, lyžiarskymi skipasmi a prezentačnými predmetmi SACR. 

Svetový deň turizmu (World Tourism Day - WTD) si celý svet pripomína 27. septembra. Dátum stanovili na Valnom zhromaždení Svetovej organizácie turizmu (UNWTO) v roku 1979 v Španielsku. Jeho hlavným poslaním je podpora a zvýšenie povedomia o význame turizmu a jeho prínose pre rozvoj spoločnosti. Ústrednou témou tohtoročných osláv je „Cestovný ruch a biodiverzita“. Návštevníkom podujatia v Stupave vysvetlí dôležitosť prírodnej rozmanitosti živých organizmov v súvislosti s cestovným ruchom občianske združenie Ekocentrum Envirosvet.

V Stupave zavŕši SACR sériu podujatí pri príležitosti osláv Svetového dňa turizmu, ktoré zorganizovala v dňoch 25. a 26. septembra v Žiline, Trenčíne, Nitre Banskej Bystrici, Trnave a v Kúpeľoch Štós. Účelom podujatí bolo zaujímavým a nápaditým spôsobom poukázať na možnosti cestovania a trávenia voľného času v turistických regiónoch Slovenska. Celoslovenské oslavy Svetového dňa turizmu sú zároveň ukončením letnej kampane SACR na podporu domáceho cestovného ruchu s názvom Prázdninuj na Slovensku.Zdroj:

http://new.sacr.sk/sacr/novinky/oslavy-svetoveho-dna-turizmu-vyvrcholia-v-stupave/
pošli na vybrali.sme.sk Pošli do vybrali.sme.sk

Komentár (0)         Trvalý odkaz         Odporučiť emailom     Verzia pre tlačFacebook

Mobilné aplikácie

iPhone a iPad

Informuj sa!

Informácie pre Teba

Psycholog online

Kariérové poradenstvo

Ambasádor ICM

Staň sa veľvyslancom dobrých správ! Prines naše informácie do vašej školy!

Informácie

Formulár

Bezplatné besedy

Ponúkame stredným školám v SR možnosť bezplatne si objednať besedu na tému "Závislosť".

Informácie o besedách

Návratka

Ponuka pre organizácie

Venujete sa práci s mladými ľuďmi? Dajte im o sebe vedieť na našej stránke!

Ponuka

Objednávka

Metodický materiál KIVR

Objednávka KIVR

Užitočné weby

logo Za jedno lano
logo Bez nenavisti na internete
logo Eures
logo Jooble
Brigada.sk - brigády pre študentov nielen na leto
referaty
logo Student24
logo Suska
logo zmps
www.naseprveplaty.sk

www.podujatie.sk

uplatnisa.skovce.sk

zodpovedne.sk