Užitočné weby k téme a knižnica


Vianočný čas sa nezadržateľne blíži a Štedrý deň bude už o pár dní. Máte už urobené zásoby potravín, nakúpené darčeky pre blízkych a v kuchyni vám rozvoniavajú práve dopečené vianočné zákusky? Tak poďte s nami na Vianočné trhy!

V každom druhom časopise vám prinášajú vianočné trhy z Bratislavy, Viedne, Prahy, či ďalekého Paríža. Chuť punču, vareného vína, či medoviny si môžete vychutnať aj v iných mestách. V tomto článku si posvietime na Nitru.
Vianočné trhy na Svätoplukovom námestí sú otvorené od 6.12.2011 a vychutnávať vianočnú pohodu si budete môcť až do 23.12.2011, denne od 10:00 do 19:00 (najneskôr do 22:00). Stánky vám ponúkajú tradične vianočný punč, varené víno a hriatu medovinu. Pre hladošov sú pripravené stánky s cigánkou pečienkou, pečenými gaštanmi, tradičnými slovenskými i zahraničnými syrmi. Jazýčky, ktoré milujú sladké, určite neohrdnú trdelníkom a medovníkmi.
Ak hľadáte malú drobnosť pre vašich blízkych, niekoľko stánkov ponúka aj keramické výrobky, ozdoby na stromček, prútené košíčky, náramky a náhrdelníky. V strede vianočného mestečka je nádherný ozdobený stromček a atmosféru dodávajú rôzne vystúpenia s vianočnou tematikou. Môže sa stať, že koledy vám budú spievať dôchodkyne i malí školáci.
Ceny sa pohybujú v celkom pohodovej hladine. Za 2 dcl vareného vína zaplatíte 1 €, za 2 dcl punču 1 €, za medovinu 1,60 €. Ak ste šofér, abstinent či nemáte chuť na víno, môžete si dopriať s priateľmi šoférsky alebo detský punč. Zaplatíte zaň 0,90 €.
Jedlo je už drahšie, ale pohybuje sa v primeraných cenách, aké sa vyskytujú aj na trhoch. Odporúčam vianočné trhové mestečko navštíviť po zotmení, kedy vás okúzli nádherná výzdoba Štefánikovej triedy a Svätoplukovho námestia.

Ostáva mi len jediné, zapriať aj vám príjemnú atmosféru na vianočných trhoch v Nitre, krásne prežitie vianočných sviatkov a úspešný Nový rok 2012. 

Vyber si svoje Informačné centrum mladých