ICM Humenné

O nás
Spravodajstvo
Pozvánky
Fotogaléria
Dokumenty
Kontakt
RSS/Atom

ICM na Slovensku

ICM Humenné - spravodajstvo

Beseda o živote utečencov

ICM HE Spravodajstvo | Streda, 21. Marec 2012

obrazok
ICM v Humennom v spolupráci s občianskym združením Spoločnosť ľudí dobrej vôle v Košiciach a záchytným táborom v Humennom, usporiadalo dňa 21.3.2012 otvorenú besedu pre mladých ľudí s názvom Ľudia ako my. Právo na azyl – právo na život.

Zástupcovia občianskeho združenia uviedli mladých do problematiky azylu, objasnili pojmy, týkajúce sa života utečencov, ozrejmili ich možnosti. Po tejto teoretickej časti nasledovala prezentácia piatich Somálcov, ktorí sú toho času umiestnení v záchytnom tábore v Humennom, kde čakajú na odchod do krajiny presídlenia. Neformálna debata trvala dlhšie ako bolo naplánované, keďže mladí migranti boli veľmi otvorení a radi odpovedali na zvedavé otázky, ale sa aj sami pýtali. ICM v Humennom sa rozhodlo využiť to, že v našom meste sídli záchytný tábor a popri teoretickej prednáške sme chceli prispieť k tomu, čo bolo povedané ako hlavné – nesegregovať, ale integrovať
V závere besedy prebiehalo hodnotenie, na ktorom sa účastníci vyjadrovali len pozitívne a predstavili ideu dlhodobejšej spolupráce s migrantami v našom meste prostredníctvom dobrovoľníckej práce. Zástupcom Spoločnosti ľudí dobrej vôle ďakujeme, že merali cestu až k nám a že toto popoludnie zožalo veľký úspech práve vďaka ich práci.


pošli na vybrali.sme.sk Pošli do vybrali.sme.sk

Komentár (0)         Trvalý odkaz         Odporučiť emailom     Verzia pre tlačHlavná stránka

Facebook

Facebook