ICM Humenné

O nás
Spravodajstvo
Pozvánky
Fotogaléria
Dokumenty
Kontakt
RSS/Atom

ICM na Slovensku

ICM Humenné - spravodajstvo

Pokračujeme v sérii prezentácií medzi mladými aktívnymi ľuďmi

ICM HE Spravodajstvo | Pondelok, 12. November 2012

obrazok
V spolupráci s Radou mládeže Prešovského kraja pokračuje ICM v Humennom v sérii prezentácií na stredných školách v Humennom.

Minulý týždeň sme sa predstavili s informáciami o našom ICM a jeho službách na workshope študentom Strednej odbornej školy obchodu a služieb, kde sme prezentovali činnosť a poslanie nášho ICM. Z prezentácie a rozprávania študentov najviac zaujala Európska dobrovoľnícka služba, naši zahraniční dobrovoľníci, ktorých hosťujeme a v neposlednom rade ponúknutá možnosť vycestovať do zahraničia a vykonávať EDS práve prostredníctvom ICM s akreditáciou na vysielanie i hosťovanie dobrovoľníkov v rámci EDS. Keďže išlo o študentov končiacich ročníkov, ktorí sa zamýšľajú nad svojím uplatnením v blízkej budúcnosti viac ako ich spolužiaci z nižších ročníkov, odpovedali sme na mnoho praktických otázok, týkajúcich sa práve EDS.
Ďalšie dni sme sa predstavili na školení pre zástupcov žiackych školských rád škôl v okresoch Humenné, Snina a Medzilaborce. Na tomto stretnutí, ktoré sa nieslo v duchu priateľskej, pokojnej atmosféry, vznikol priestor na ozrejmenie hlavne grantového programu EÚ Mládež v akcii a národného projektu KomPrax. Mladí aktívni ľudia uvítali informácie o možnostiach získať finančné prostriedky na pretavenie svojich nápadov do skutočnosti a tiež konkrétne príklady, o ktorých im konzultantka ICM porozprávala, keďže sama realizovala projekt v rámci národného projektu KomPrax pre mládežníckych vedúcich a taktiež sa nedávno zúčastnila medzinárodnej mládežníckej výmeny prostredníctvom programu Mládež v akcii. Zástupcovia škôl sa oboznámili s tým, že ICM je sídlom zamestnankyne Iuventy, ktorá má v regióne na starosti oba projekty, programy.
Pre ICM je toto sieťovanie - spolupráca s RMPK obohacujúca. Tešíme sa v blízkej budúcnosti na študentov ďalších stredných škôl, ktorých navštívime s prezentáciou o ICM a jeho poslaní.


pošli na vybrali.sme.sk Pošli do vybrali.sme.sk

Komentár (0)         Trvalý odkaz         Odporučiť emailom     Verzia pre tlačHlavná stránka

Facebook

Facebook