ICM Humenné

O nás
Spravodajstvo
Pozvánky
Fotogaléria
Dokumenty
Kontakt
RSS/Atom

ICM na Slovensku

ICM Humenné - spravodajstvo

Trh dobrovoľníckych príležitostí 2012

ICM HE Spravodajstvo | Utorok, 27. Marec 2012

obrazok
OZ Prešovské dobrovoľnícke centrum a Katedra sociálnej práce FF PU usporiadali dňa 26. marca 2012 v priestoroch Filozofickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove “Trh dobrovoľníckych príležitostí 2012″, kde niekoľko občianskych združení malo možnosť prezentovať svoju činnosť a zároveň využiť príležitosť získať nových dobrovoľníkov a dobrovoľníčky.

Trhu sa zúčastnilo aj Informačné centrum mladých v Humennom, ktoré prezentovala jeho konzultantka Miroslava Laudová a dobrovoľníčka ICM v Humennom Marta Lopez Martinez zo Španielska (Európska dobrovoľnícka služba v rámci programu Mládež v akcii).
V prezentácii sa mali možnosť diváci v krátkosti oboznámiť s históriou nášho ICM, s okruhmi našej činnosti v rámci poskytovania informačného a poradenského servisu a služieb, s aktivitami, ktoré ponúkame. V pripravenom bloku o našich dobrovoľníkoch sme prezentovali ich činnosť, spôsoby spolupráce a samozrejme aj to, čo im status dobrovoľníka ICM v Humennom prináša.
V závere naša dobrovoľníčka Marta zo Španielska predstavila “step by step” postup, ako je možné zrealizovať dobrovoľnícky pobyt v zahraničí prostredníctvom Európskej dobrovoľníckej služby, od hľadania hosťujúcej organizácie až po samotný príchod do zahraničia. Marta rozprávala, akým aktivitám sa v ICM venuje a prečo si vybrala práve Slovensko ako krajinu, kde by mala byť nápomocná ako dobrovoľníčka a kde by sa mala naučiť mnoho nových vecí.
Naša prezentácia zožala úspech, čo hodnotíme z počutého potlesku a následných otázok, ktoré prichádzali od účastníkov Trhu dobrovoľníckych príležitostí. Veríme, že týmto naša spolupráca s Prešovským dobrovoľníckym centrom nekončí, ale naopak - úspešne odštartovala.


pošli na vybrali.sme.sk Pošli do vybrali.sme.sk

Komentár (0)         Trvalý odkaz         Odporučiť emailom     Verzia pre tlačHlavná stránka

Facebook

Facebook