ICM Levice

O nás
Spravodajstvo
Pozvánky
Fotogaléria
Dokumenty
Kontakt
RSS/Atom

ICM na Slovensku

ICM Levice - spravodajstvo

Záverečný workshop mladých mediátorov

ICM LV Spravodajstvo | Utorok, 03. Júl 2012

obrazok
Posledné školské dni sme si v ICM Levice spestrili stretnutím skupiny mladých mediátorov, ktorí po celý školský rok navštevovali skupinu zameranú na rovesnícke riešenie konfliktov.

Program záverečného workshopu bol plný aktivít a hier zameraných na zlepšenie komunikačných zručností- najmä aktívneho počúvania. Lektorka Mirka Frajtová z SOU Pod amfiteátrom, ktorú skupinu po celý rok viedla s Ivetou Harvánekovou, si pripravila nové zaujímavé aktivity zamerané napr. aj na lepšie sebapoznanie.
Mediátor, ktorý pomáha nestranne a nezaujato nájsť spoločnú dohodu sporným stranám, musí byť vzdelaný nielen v problematike procesu mediácie, mať výborné komunikačné zručnosti, ale aj poznať aj sám seba..Mladí mediátori,ktorí aktívne pracovali po celý šk.rok, sa od septembra sa zapoja do projektu DF Leaf, ktorý ICM Levice bude realizovať. Hlavným cieľom projektu bude šíriť myšlienky alternatívneho riešenia konfliktov medzi ďalším mladých ľudí a učiteľov levických škôl. Už koncom augusta sa pustíme spoločne do prípravy a realizácie projektu.

pošli na vybrali.sme.sk Pošli do vybrali.sme.sk

Komentár (0)         Trvalý odkaz         Odporučiť emailom     Verzia pre tlačHlavná stránka

Facebook

Facebook