ICM Tvrdošín

O nás
Spravodajstvo
Pozvánky
Fotogaléria
Dokumenty
Kontakt
RSS/Atom

ICM na Slovensku

ICM Tvrdošín - spravodajstvo

Byť dobrovoľníkom neznamená robiť zadarmo, znamená to pomáhať druhým aj sebe.

ICM OR Spravodajstvo | Streda, 05. December 2012

obrazok

Na Spojenej škole v Nižnej sa nám 12.11 v spolupráci s vedením školy podarilo zorganizovať už 3 krát informačnú kampaň, tento krát na tému dobrovoľníctvo. Mladých sme informovali hlavne o prínose dobrovoľníckej činnosti pre spoločnosť, ale taktiež pre jedinca ktorý túto možnosť vykonáva. Zúčastnilo sa jej 40 študentov a dvaja pedagógovia. 

Počas realizácie informačnej kampane sa na svetlo sveta predrala nepríjemná skutočnosť a to taká, že mladý ľudia v našom regióne nemajú o dobrovoľníckej činnosti takmer žiadne informácie. Najmä fakt, že sa dá takýmto spôsobom cestovať po svete, spoznávať nových ľudí a kultúry a to s relatívne nízkymi nákladmi – stačí mať ochotu pomáhať kde bude treba a akreditované organizácie sa už postarajú o všetko potrebné, študentov veľmi zaujal. Taktiež sme sa bavili o motivácií ľudí robiť nejakú prácu „naviac“ a teda dobrovoľne. Spomenuli sme tiež jeden výskum ku ktorému sme sa dostali náhodou a ktorý hovorí, že hlavným motivačným faktorom zvýšeného úsilia nie sú peniaze, ale možnosť robiť to čo ma baví, zlepšovať sa v tom čo ma baví a robiť niečo čo má nejaký vyšší zmysel.  Študenti s týmito výsledkami súhlasili, čo nás nesmierne potešilo. Veľa sme hovorili aj o prínose dobrovoľníckej práce pre nás samých, či už išlo o získanie rôznych zručností a schopností, alebo o hodnoty ako sebauspokojenie, dobrý pocit z pomoci druhým atd.
Na záver sa chceme poďakovať HLAVNE VEDENIU SPOJENEJ ŠKOLY V NIŽNEJ a menovite p. riaditeľovi Ing. Petrovi Smolárovi, ktorý je k nám vždy veľmi ústretový o ochotný s čímkoľvek pomôcť. Taktiež hosťovi inf. kampane a študentom i profesorom.


pošli na vybrali.sme.sk Pošli do vybrali.sme.sk

Komentár (0)         Trvalý odkaz         Odporučiť emailom     Verzia pre tlačHlavná stránka

Facebook

Facebook