ICM Tvrdošín

O nás
Spravodajstvo
Pozvánky
Fotogaléria
Dokumenty
Kontakt
RSS/Atom

ICM na Slovensku

ICM Tvrdošín - spravodajstvo

Deň Kariéry v Nižnej

ICM OR Spravodajstvo | Štvrtok, 22. November 2012

obrázok

V utorok 20.11. 2012 sa v klubovni Spojenej školy v Nižnej uskutočnilo podujatie pod názvom „Deň Kariéry“. Cieľom podujatia bolo priblížiť žiakom základných škôl z okresov Tvrdošín , Dolný Kubín a Námestovo dôležitosť výberu strednej školy a ich možnosti pri voľbe strednej školy.

Žiaci zo ZŠ v Dlhej, Rabči, Zubrohlave a v Tvrdošíne sa zišli v klubovni Spojenej školy o 9.00 a po uvítaní pánom riaditeľom Ing. Petrom Smolárom a krátkom úvode na tému „Prečo je voľba strednej školy dôležitá pre Vašu budúcnosť“ dostali možnosť klásť otázky o možnostiach a výhodách štúdia na Spojenej Škole v Nižnej študentkám a zástupkyni riaditeľa.  Po bloku kladenia otázok, ktorých bolo naozaj dosť, nasledovala prezentácia faktov ktoré sa o žiačky o strednej škole dozvedeli, čo bolo zároveň krátkym komunikačným cvičením. Po krátkej prestávke prišla na rad praktická ukážka pracovnej náplne, techniky a zariadení ktoré pri svojej práci používajú budúci absolventi odboru: Manažment financií.  Praktická ukážka nebola len názorná, ale všetkých 30 študentov malo možnosť si jednotlivé zariadenia vyskúšať. Posledným bodom programu bola prehliadka školy, ktorej záverom bolo, po návrate do klubovne, odovzdávanie osvedčenia. Osvedčenie pomôže jeho majiteľovi pri výberovom konaní na štúdium strednej školy ekonomického charakteru.  Pod taktovkou PhDr. Jany Tholtovej tak žiacky získali nie len praktickú skúsenosť a predstavu o možnostiach štúdia na tejto strednej škole, ale i motiváciu a dôvod zodpovedne sa rozhodnúť, na ktorej strednej škole chcú stráviť ďalších pár študentských rokov. Na záver hodnotili žiačky úroveň celého podujatia a udelili nám potešujúci plný počet bodov!
V prvom rade sa chceme poďakovať Ing. Petrovi Smolárovi, ktorý sa o svojich súčasných i budúcich študentov zodpovedne stará a podporuje všetky možnosti ako poskytnúť študentom viac informácií a vedomostí. Chvála a vďaka však patrí i tímu študentiek Spojenej školy v Nižnej, ktoré prezentovali svoj odbor a ochotne odpovedali na zvedavé žiačok. Taktiež zástupkyni riaditeľa , ktorá šla svojmu študentskému tímu vzorom a na otázky budúcich stredoškoláčok reagovala vždy pohotovo a vľúdne.  A samozrejme aj zúčastneným žiakom ZŠ, zato že sa zaujímajú o dianie a možnosti okolo seba a že s radosťou prijímajú informácie a rady, ktoré sa im spoločne snažíme poskytovať a dávajú nám tak odmenu v podobe pocitu z dobre vykonanej práce.
ICM Tvrdošín bol partnerom celej akcie, súčasťou bola informačná kampaň a distribúcia letákov a brožúr z oblasti ......


pošli na vybrali.sme.sk Pošli do vybrali.sme.sk

Komentár (0)         Trvalý odkaz         Odporučiť emailom     Verzia pre tlačHlavná stránka

Facebook

Facebook