ICM Tvrdošín

O nás
Spravodajstvo
Pozvánky
Fotogaléria
Dokumenty
Kontakt
RSS/Atom

ICM na Slovensku

ICM Tvrdošín - spravodajstvo

Tréning komunikačných zručností v ICM Tvrdošín

ICM OR Spravodajstvo | Utorok, 04. December 2012

obrazok

V pondelok 5. Novembra sme v ICM Tvrdošín úspešne ukončili neformálne vzdelávanie: „Tréning komunikačných zručností“. V rámci projektu ADAM 2 sme otvorili jednu triedu ktorá mala 10 účastníkov, pre veľký záujem sme však umožnili absolvovať vzdelávanie ďalším 20 záujemcom.

Účastníci boli s obsahom kurzu oboznámení na predchádzajúcej prezentácii neformálneho vzdelávania ktorá prebehla na ich škole. Súčasťou prezentácie bol aj simulovaný pracovný pohovor, ktorý sa teší u študentov veľkej obľube, pretože je to možnosť si otestovať svoje komunikačné schopnosti hravou formou.
Účelom kurzu komunikačných zručností je poskytnúť mladým ľuďom viac informácií z prostredia medziľudskej komunikácie a naučiť ich základným technikám, ktoré môžu využiť pri komunikácii s okolím. Neformálne vzdelávanie prebieha zážitkovou formou a teda obsahuje množstvo praktických cvičení. V priebehu absolvovania kurzu sme prešli s účastníkmi témy ako: Psychologické základy komunikácie, Verbálna a Neverbálna komunikácia, Vznik konfliktu a jeho zvládanie, Techniky kladenia otázok, Asertívna komunikácia a iné.. Veľkú radosť máme hlavne z pozitívnej spätnej väzby študentov, ktorým sa vzdelávanie páčilo a prejavili ďalší záujem o vzdelávanie podobného charakteru.


pošli na vybrali.sme.sk Pošli do vybrali.sme.sk

Komentár (0)         Trvalý odkaz         Odporučiť emailom     Verzia pre tlačHlavná stránka

Facebook

Facebook