Vyber si

Aktuality
Informačné materiály ICM
Užitočné weby
Fotogaléria

Nájdi si svoje ICM

Infobody

Mailing listOdborne o problémoch

Obrazok kategorie Zo psychológie

Pri prevencii šikanovania pomôže aj nová internetová stránka

Odborne o problémoch | Pondelok, 05. November 2007

Na boj so šikanovaním dostali deti, rodičia i učitelia nového pomocníka. Tento mesiac bola spustená internetová stránka http://www.prevenciasikanovania.sk, kde nájdu užitočné informácie ako aj on-line poradňu. Stránka vznikla ako súčasť projektu “Národná sieť pre prevenciu šikanovania a násilia v školách“, ktorý financuje Ministerstvo školstva SR a realizuje občianske združenie Papilion.

Internetová stránka je rozdelená do štyroch sekcii: Deti a mládež, Rodičia, Pedagógovia a Iní odborníci. Deti a mladí ľudia si vo svojej sekcii nájdu základné informácie o probléme šikanovania, o možnostiach poradenstva a pomoci, kontaktoch na odborníkov, o stratégiách vlastnej prevencie a ochrany. Návštevníci tejto, i ostaných sekcií, majú možnosť obrátiť sa so žiadosťou o radu na odborníkov, ktorí e-mailový poradenský servis zabezpečujú.
Rodičom detí je preto venovaná ďalšia zo štyroch hlavných sekcií webovej stránky. Sekcia pre rodičov by ich mala podporovať v tom, aby viac vnímali problémy svojho dieťaťa a porozumeli im, aby dôverovali škole, komunikovali s ňou a žiadali kompetentné a zodpovedné riešenie problému. Jej súčasťou sú aj kontakty na inštitúcie, na ktoré sa pri riešení problému šikanovania môžu obracať a informácie z legislatívy, o ktorú sa môžu opierať. 
Snahou sekcie určenej pre učiteľov je poskytnúť im kompletné informácie z tejto problematiky o v štyroch podsekciách – legislatíva, teória, prax a prieskum.
V sekcii venovanej iným odborníkom je v rovnakých podsekciách mnoho užitočných informácií pre realizáciu kvalitnej prevencie a intervencie v poradenskom a školskom prostredí.
Cieľom projektu je okrem vytvorenia spomenutej stránky aj prezentácia medzinárodného projektu OECD “International Network on School Bullying and Violence“, ktorý vedie Slovenská republika, na národnej úrovni, ďalej školenie koordinátorov prevencie stredných a základných škôl rezortu školstva, monitoring situácie v oblasti šikanovania v školách ako aj zvýšenie citlivosti verejnosti i médií na problém šikanovania.Zdroj:

autor : Š. Podolinský, http://www.modernaskola.sk
pošli na vybrali.sme.sk Pošli do vybrali.sme.sk

Komentár (52)         Trvalý odkaz         Odporučiť emailom     Verzia pre tlačFacebook

Mobilné aplikácie

iPhone a iPad

Informuj sa!

Informácie pre Teba

Psycholog online

Kariérové poradenstvo

Ambasádor ICM

Staň sa veľvyslancom dobrých správ! Prines naše informácie do vašej školy!

Informácie

Formulár

Bezplatné besedy

Ponúkame stredným školám v SR možnosť bezplatne si objednať besedu na tému "Závislosť".

Informácie o besedách

Návratka

Ponuka pre organizácie

Venujete sa práci s mladými ľuďmi? Dajte im o sebe vedieť na našej stránke!

Ponuka

Objednávka

Metodický materiál KIVR

Objednávka KIVR

Užitočné weby

logo Za jedno lano
logo Bez nenavisti na internete
logo Eures
logo Jooble
Brigada.sk - brigády pre študentov nielen na leto
referaty
logo Student24
logo Suska
logo zmps
www.naseprveplaty.sk

www.podujatie.sk

uplatnisa.skovce.sk

zodpovedne.sk