Vyber si

Aktuality
Informačné materiály ICM
Užitočné weby
Fotogaléria

Nájdi si svoje ICM

Infobody

Mailing listKariéra a zamestnanie

Obrazok kategorie Práca na Slovensku

Študenti, vyberáte si povolanie? Hľadajte v katalógu pracovných pozícií

Kariéra a zamestnanie | Streda, 08. Apríl 2009

obrazok Od polovice marca majú uchádzači o prácu k dispozícii novú internetovú službu s názvom Katalóg pracovných pozícií. Služba je zameraná na popis najfrekventovanejších pracovných pozícií na Slovensku a dostupná je na internetovej stránke http://www.pozicie.sk. Autorom Katalógu pracovných pozícií je spoločnosť Profesia, prevádzkovateľ rovnomenného pracovného portálu.

Katalóg pracovných pozícií prináša informácie o 475 profesiách z 39 pracovných oblastí. Medzi základné informácie patria typické činnosti vykonávané na pozícii, požadované vzdelanie, znalosti a výška priemerného platu na danej pozícii. Pre ľahšie rozhodovanie pri výbere povolania a zamestnania prináša Katalóg aj informácie týkajúce sa štruktúry zamestnancov podľa vzdelania, či sa vyžaduje prax a prehľadne zobrazuje vývoj dopytu po uchádzačoch na danú pozíciu zo strany zamestnávateľov.

Katalóg pracovných pozícií je určený najmä študentom škôl, ktorí sa rozhodujú o svojom budúcom povolaní a vďaka nemu získajú komplexné informácie o pracovných pozíciách. Katalóg je tiež vhodný pre všetkých, ktorí si hľadajú prácu a radi by sa dozvedeli viac o jednotlivých pozíciách. Počas prvých dní fungovania služby zaznamenal prevádzkovateľ veľa pozitívnych ohlasov aj od firiem, ktoré ocenili komplexnosť informácii o pracovných pozíciách na Slovensku.

“Informácie v Katalógu pracovných pozícií sa pravidelne aktualizujú a dopĺňajú.  Návštevníci majú možnosť pripomienkovať popísané pozície. Posielaním svojich návrhov môžu Katalóg obohatiť a podieľať sa na tvorbe jeho obsahu,“ dopĺňa Miroslav Dravecký, projektový manažér spoločnosti.

Všetky informácie o pracovných pozíciách v Katalógu sú spracované z údajov najväčšieho pracovného portálu http://www.profesia.sk a internetového platového prieskumu http://www.merces.sk.

http://www.pravda.skZdroj:

http://profesia.pravda.sk/studenti-vyberate-si-povolanie-hladajte-v-katalogu-pracovnych-pozicii-13i-/sk-prstud.asp?c=A090401_150
pošli na vybrali.sme.sk Pošli do vybrali.sme.sk

Komentár (0)         Trvalý odkaz         Odporučiť emailom     Verzia pre tlačFacebook

Mobilné aplikácie

iPhone a iPad

Informuj sa!

Informácie pre Teba

Psycholog online

Kariérové poradenstvo

Ambasádor ICM

Staň sa veľvyslancom dobrých správ! Prines naše informácie do vašej školy!

Informácie

Formulár

Bezplatné besedy

Ponúkame stredným školám v SR možnosť bezplatne si objednať besedu na tému "Závislosť".

Informácie o besedách

Návratka

Ponuka pre organizácie

Venujete sa práci s mladými ľuďmi? Dajte im o sebe vedieť na našej stránke!

Ponuka

Objednávka

Metodický materiál KIVR

Objednávka KIVR

Užitočné weby

logo Za jedno lano
logo Bez nenavisti na internete
logo Eures
logo Jooble
Brigada.sk - brigády pre študentov nielen na leto
referaty
logo Student24
logo Suska
logo zmps
www.naseprveplaty.sk

www.podujatie.sk

uplatnisa.skovce.sk

zodpovedne.sk