Máš pocit, že ťa nikto nepočúva?
Nemáš kde prezentovať svoje názory?
Chceš vedieť, čo si myslia tvoji rovesníci?
Chceš sa aj ty vyjadriť?

Mladí často tvrdia, že ich nikto nepočúva. Pritom majú v hlave skvelé nápady! Taktiež návody na riešenie problémov, ktoré trápia mnohých z nás.

Práve preto sme vytvorili projekt Stretnutie s ulicou, ktorý sa konal v roku 2010, v projekte Stretnutie s ulicou mali mladí ľudia priestor kde mohli prezentovať svoj názor, prípadne sa dozvedieť názory svojich rovesníkov.

Zakladateľom tohto projektu je medzinárodná nezisková organizácia ERYICA. Projekt Meet the street vznikol v roku 2008 v Luxemburgu. V súčasnosti prebiehajú obdobné projekty takmer v celej Európskej únii. Cieľom tohto projektu je poskytnúť mladým priestor, aby sa vyjadrili a podporili tak ich participáciu na živote obce a mesta a v mládežníckej politike.

Na tejto stránke nájdeš otázky k témam z každodenného života, ktoré sa najviac dotýkajú mladých ľudí. Vyber si tú, ku ktorej máš čo povedať, svoju odpoveď natoč na video, pridaj kredity so svojím menom a video otitulkuj (najlepšie v anglickom jazyku, aby si tvoj názor mohli vypočuť mladí nie len zo Slovenska).

Ak svoj názor nechceš zverejniť, pozri si aspoň odpovede svojich rovesníkov. Môžeš ich komentovať a rozvinúť tak zaujímavú diskusiu.

Keďže projekt v rámci Európskej únie prebieha už od konca roku 2008, veľké množstvo videí môžete nájsť na serveri www.vimeo.com. Nájdete ich v skupine Meet the street: http://www.vimeo.com/groups/meetthestreet.