ICM Snina

O nás
Spravodajstvo
Pozvánky
Fotogaléria
Dokumenty
Kontakt
RSS/Atom

ICM na Slovensku

ICM Snina - spravodajstvo

Darovali sme Krajšie Vianoce

ICM SV Spravodajstvo | Pondelok, 17. December 2012

obrazok
Ktosi raz múdro povedal, že súcit znamená okrem iného, prejaviť čo cítim, keď vnímam to čo cítia iní. Ukázať súcit znamená prejaviť vrchol a podstatu nášho človečenstva.
Mladí dobrovoľníci Informačného centra mladých Snina sa pravidelne podieľajú na aktivitách ICM, kde sa majú možnosť stretnúť s príslušníkmi znevýhodnených skupín obyvateľstva sninského regiónu a nie sú im ľahostajné osudy svojich rovesníkov.
V tomto roku sa zapojili do programu Nadácie Orange „Darujte Vianoce 2012“ s projektom s názvom Darujme úsmev, v ktorom žiadali o finančný dar pre rodinu Širgeľových.
Projekt priniesol nezamestnanej vdove s tromi deťmi, ktorí žijú v meste Snina, kus pokoja, pohody a vianočnej atmosféry. Naši mládežníci chceli uľahčiť tejto rodine ťažkú finančnú situáciu a to kúpou oblečenia a trvanlivých potravín, aby prežili krásne Vianoce bez toho, aby im niečo chýbalo.
Prípravou a realizáciou aktivít metódami neformálneho vzdelávania získavajú mladí ľudia vedomosti, zručnosti a schopnosti, čo prispieva k ich osobnému rozvoju, sociálnemu začleneniu a aktívnemu občianstvu.

pošli na vybrali.sme.sk Pošli do vybrali.sme.sk

Komentár (0)         Trvalý odkaz         Odporučiť emailom     Verzia pre tlačHlavná stránka

Facebook

Facebook