ICM Snina

O nás
Spravodajstvo
Pozvánky
Fotogaléria
Dokumenty
Kontakt
RSS/Atom

ICM na Slovensku

ICM Snina - spravodajstvo

Interaktívny seminár o dobrovoľníctve HYHO v Snine.

ICM SV Spravodajstvo | Štvrtok, 20. December 2012

obrazok
Informačné centrum mladých Snina ako regionálny partner národnej informačnej siete EURODESK začalo v tomto roku realizovať na stredných školách v Snine interaktívny seminár o dobrovoľníctve HYHO ( „Help Yourself by Helping Others“ - „Pomôž sebe tým, že pomôžeš ostatným“). Seminár je súčasťou stratégie Európskej únie v komunikácii s mladými ľuďmi.
Cieľom seminára bolo informovať čo je to dobrovoľníctvo, ako je dobrovoľníctvo prospešné spoločnosti a čo môže priniesť samotnému dobrovoľníkovi. Študenti sa zoznámili s možnosťami dobrovoľníctva vo svojom okolí a ako sa stať dobrovoľníkom v inej zemi v Európe. Zároveň prebiehala prezentácia príkladov dobrej praxe o možnostiach realizácie projektov z grantového programu EÚ Mládež v akcii a zapojenia sa do národného projektu KomPrax a množstvo ďalších praktických rád v oblasti sebarealizácie mladých ľudí.
Behom 90 minút boli študentom predávané informácie o danej téme, zároveň mali možnosť vďaka interaktívnym metódam neformálneho vzdelávania priestor pre diskusiu a vyjadrenie vlastných názorov.
Pevne veríme, že realizáciou modulu HYHO prispievame k zvýšeniu informovanosti mládeže, ich uplatneniu v ďalšom živote a pri rozvoji ich sociálnych kompetencií.

pošli na vybrali.sme.sk Pošli do vybrali.sme.sk

Komentár (0)         Trvalý odkaz         Odporučiť emailom     Verzia pre tlačHlavná stránka

Facebook

Facebook