Aktuality SYTEV Kysucké Nové Mesto

Európske možnosti pre mládež so SYTEV-om

SYTEV KN Spravodajstvo | Utorok, 07. Máj 2019

obrazok
V pondelok 29. 4. sme počas Európskeho týždňa mládeže informovali mladých ľudí v Krásne nad Kysucou o možnostiach, ktoré im ponúka EÚ. Následne sme v utorok 30. 4. organizovali workshopy na Strednej priemyselnej škole informačných technológii v Kysuckom Novom Meste, na ktorých sme sa zamerali hlavne na prezentáciu programov ako Erasmus+, Európsky zbor solidarity a Discover EU. Poobedie sme strávili na Námestí Slobody v Kysuckom Novom Meste, kde sme pokračovali v informovaní mladých o neformálnom vzdelávaní, cestovaní a iných európskych príležitostiach.

Našim cieľom bolo osláviť a podporiť mládežnícke aktivity prostredníctvom podujatí organizovaných vo všetkých krajinách zapojených do programu Erasmus+. Okrem aktivít na lokálnej úrovni v jednotlivých krajinách sa počas Európskeho týždňa mládeže uskutoční celoeurópske podujatie v Európskom parlamente v Bruseli, kde sa stretnú mladí ľudia, účastníci projektov, mládežnícke organizácie a tvorcovia politík.

obrazok

Vo štvrtok 2. 5. sme pokračovali v európskej tematike a v priestoroch YC|Mládežnícka klubovňa sme premietali film Eurotrip. obrazok
Piatok sme strávili v priateľskej atmosfére v klubovni, kde sme hrali hry spojené s Európskou úniou.
obrazok

obrazok

Našu európsku "tour" sme zakončili v pondelok 6. 5. na Námestí A. Hlinku v Žiline, kde sa konala "roadshow" "Tentoraz idem voliť - Doma v EÚ" zameranú na propagáciu volieb do Európskeho parlamentu a zvýšenie povedomia o Európskej únii. Aj tam sme informovali mládež o európskych programoch a možnostiach, ktoré poskytujú.

obrazok

obrazok

Tieto aktivity boli podporené z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže a z Nadácie pre deti Slovenska z nadačného fondu Deti v bezpečí a Eurodesk Slovensko.

obrazok obrazok

Vyber si svoje Informačné centrum mladých