Aktuality SYTEV Kysucké Nové Mesto

Zdieľaj to bezpečne aj na Nábrežnej

SYTEV KN Spravodajstvo | Piatok, 26. Október 2018

Dňa 25. 10. 2018 od 13:30 do 14:30 sa uskutočnil workshop na tému Zdieľaj to bezpečne na Základnej škole Nábrežná v Kysuckom Novom Meste. Zúčastnených bolo 26 deti a mladých vo veku 12 – 15 rokov, členov žiackej školskej rady. Účastníci sa počas workshopu dozvedeli ako sa vyjadrovať online, na čo si dávať pozor, aká je dôležitá participácia a taktiež si uvedomili, že sa naučili nové veci. Workshop sa účastníkom páčil a s riaditeľom školy a koordinátorkou…

Viac informácií

Hrdinská cesta

SYTEV KN Spravodajstvo | Pondelok, 08. Október 2018

Cez víkend 28. – 30. 09. 2018 sa skupina 18 mladých ľudí, dobrovoľných pracovníkov s mládežou a mladežníckych vedúcich zúčastnilo školenia Hrdinská cesta.

Toto školenie bolo zamerané na tímovú spoluprácu, zvýšenie participácie mládeže, kritické a analytické myslenie, komunikáciu a projektový manažment.

Účastníci si počas víkendu vytvorili tímy, v ktorým si naplánovali svoj „Hrdinský skutok“.

Školenie bude pokračovať…

Viac informácií

Zdieľaj to bezpečne na SOŠS KNM

SYTEV KN Spravodajstvo | Pondelok, 08. Október 2018

Dňa 05. 10. 2018 prebehol v čase od 13:15 do 14:15 workshop na tému bezpečného zdieľania názorov. Študentom bola odprezentovaná kampaň Bez nenávistného vyjadrovania sa na internete a taktiež zažili workshop „Kto si a s kým chceš byť“. Študentom sa workshop páčil a na záver im boli odprezentované ponuky našej organizácie.

Toto vzdelávanie bolo podporené z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“,…

Viac informácií

Kariéra nieje strašiak s SOŠS

SYTEV KN Spravodajstvo | Piatok, 05. Október 2018

Dňa 05. 10. sa uskutočnil workshop so 7 študentami na tému Kariérneho poradenstva, ako uspieť na pohovore, ako si napísať zaujímavý a kreatívny životopis a ako využiť sociálne siete na zvýšenie svojej zamestnanosti. Hneď na začiatku energizérom sme si urobili priemnu atmosféru a študenti sa nebáli pýtať . Na záver im boli rozdané letáky našej organizácie a odprezentovaná možnosť kariérneho poradenstva aj v našom Informačnom centre mladých – YC|Mládežnícka…

Viac informácií

Začíname so Zdieľaj to bezpečne

SYTEV KN Spravodajstvo | Štvrtok, 04. Október 2018

Dňa 04. 10. sa uskutočnil prvý workshop na tému Bezpečného zdieľania názorov na internete na Strednej odbornej škole strojníckej v Kysuckom Novom Meste s 11 študentami. Počas workshopu bola študentom odprezentovaná kampan Bez nenávisti a zúčastnenej učiteľke ako aj riaditeľovi projekt Škola bez nenávisti.

Toto vzdelávanie bolo podporené z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje…

Viac informácií

SYTEV a Mestský mládežnícky parlament pripravujú dotazník

SYTEV KN Spravodajstvo | Pondelok, 01. Október 2018

V našom meste sa veľmi málo ľudí zaujíma o deti a mladých ľudí, i keď tvoria podstatnú časť mesta a sú jeho budúcnosť.

Práve kvôli tomuto sa rozhodla nezisková organizácia SYTEV v spolupráci s MMP a mestskou mládežnickou klubovňou vytvoriť dotazník, ktorý by zmapoval potreby detí a mladých ľudí v meste.

Dotazník je v štádiu prípravy a konzultácií s odborníkmi, vďaka ktorým prinesie zmysluplné výsledky. Čoskoro uvidíte po všetkých…

Viac informácií

Európsky týždeň mobility je za nami

SYTEV KN Spravodajstvo | Pondelok, 24. September 2018

Celoeurópskou tradíciou je, že od 21. septembra prebieha týždeň mobility. Kysucké Nové Mesto nebolo výnimkou.

Organizácia Sytev v spolupráci s mestským mládežníckym parlamentom YCčkom a Kysuckým Novým Mestom zorganizovali v tento týždeň súťaž o rôzne ceny. Vďaka sponzorom RM sport a DEMA tieto ceny boli odovzdané výhercom fotosúťaže, ktorú podporili mediálni partneri Zvesti a NovinyKNM.

Všetkým čo sa zapojili do týždňa mobility ďakuje…

Viac informácií

Svetový upratovací deň v našom meste

SYTEV KN Spravodajstvo | Pondelok, 17. September 2018

Madí dobrovoľníci upratovali nábrežie rieky Kysuca. Piatkové popoludnie 14.9. ôsmi mladí namiesto sedenia doma venovali našej prírode.

Začali o 14:00 pri škole Clementisova a usilovne pracovali až štyri hodiny. Upratovanie to bolo veru náročné. Toľko fľaší, plastov a ostatných odpadkov asi nikde v meste už nenájdete. Dobrovoľníkov to však neodradilo, dostali sa až ku plavárni. Nazbierali neuveriteľných 400 kilogramov odpadu.

Viac informácií

Strana:  1 2 3 >  Posledná »

Vyber si svoje Informačné centrum mladých