ICM Topoľčany

O nás
Spravodajstvo
Pozvánky
Fotogaléria
Dokumenty
Kontakt
RSS/Atom

ICM na Slovensku

ICM Topoľčany - spravodajstvo

Diskutujme spoločne v Nitre

ICM TO Spravodajstvo | Utorok, 23. Január 2018

obrazok
V meste Nitra sme opäť pokračovali v našich diskusných stretnutiach v projekte DISKUTUJME SPOLOČNE. V priestoroch Strednej odbornej školy stavebnej sa 20.11.2017 stretlo 19 mladých ľudí z ôsmych Nitrianskych stredných škôl. Pracovalo sa v 4 skupinách, pričom v každej sa tvorili odpovede na nasledovne 4 otázky/oblasti:
1. Čo nefunguje v meste?
2. Čo funguje? Čo je super?
3. Čo sa týka nás mladých z toho?
4. Čo vieme/môžeme spraviť my sami?
Súčasťou bola otvorená diskusia s dôležitými dospelými. Naše stretnutie obohatil primátor mesta Nitra, pracovníci Mestského úradu Topoľčany a Úradu Nitrianskeho samosprávneho kraja, zástupca Iuventy a tretieho sektora. Primátor mesta Nitra Doc. Ing. Jozef Dvonč, CSc. mal príhovor k mladým ľuďom, ocenil ich aktivitu, samotný projekt aj víziu pracovať ako mládežnícky parlament. Za mesto vyjadril podporu a ochotu pomôcť a to aj materiálne i priestorovo. V podobnom duchu sa vyjadrili aj pracovníčky UNSK. Marek Hattas (alias Atlas) z OZ Triptych (alias HIDEPARK) ponúkol mladým cenné rady a skúsenosti z tretieho sektora.
Tento projekt bol podporený z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.
Hlavné tematické zameranie: štrukturovaný dialóg mládeže v Nitrianskom kraji

pošli na vybrali.sme.sk Pošli do vybrali.sme.sk

Trvalý odkaz         Odporučiť emailom     Verzia pre tlačHlavná stránka

Facebook

Facebook