Vyber si

Aktuality
Informačné materiály ICM
Užitočné weby
Fotogaléria

Nájdi si svoje ICM

Infobody

Mailing listOddychuj a spoznávaj

Obrazok kategorie Akcie a podujatia

Vianočný bazár chalaňov bude už tento víkend

Oddychuj a spoznávaj | Streda, 07. December 2011

obrazok Wafle, palacinky, medovina, varené víno a dobrá nálada nebudú chýbať na Vianočnom bazári chalaňov, ktorý sa uskutoční už tento víkend v Nultom priestore v Bratislave. Lukáš Latinák, Marián Miezga, Juraj Kemka a Róbert Jakab z divadla Astorka budú na bazáre predávať vyzbierané veci spolu so svojimi kolegami a priateľmi.
Do Vianočného bazára chalaňov môžu prispieť všetci. „Ľudia nám môžu zaujímavé veci nosiť v piatok 9. decembra od desiatej rána do deviatej večer do Nultého priestoru. Uvítame brošne, šperky, obrazy, starožitosti, CD-čka, vintage oblečenie, knihy, športové a domáce potreby, ale aj ďalšie zaujímavé veci,“ >hovorí Adriána Kemková. Na bazáre nebudú chýbať ani ďalší predavači ako Marek Majeský, Ivica Sláviková, Marián Labuda ml. a ďalší. Prispieť môžete aj tak, že zašlete prázdnu SMS na číslo 871. Hodnota darcovskej SMS je 5 eur a celá suma bude prevedená na Vianočný bazár Chalaňov.

Prekvapenia si pripravili aj chalani. Lukáš Latinák sa po minuloročnom úspechu chystá na bazár so svojím vlastnoručne vyfúknutým výrobkom zo sklární. Juraj Kemka zasa nakreslil v ateliéri obraz s názvom 4 tučniaci Ottovia idú na bazár. Marián Miezga bude v úlohe kuchára, ktorí bude návštevníkom na bazáre už tradične pripravovať palacinky. „Svoje obrazy do bazára darovali aj hluchoslepí klienti z košického občianskeho združenia Maják, ktorým bude časť zbierky určená. Špeciálny obraz vytvoril aj spevák Karel Gott. Spisovateľ Tomáš Janovic zasa venuje knižku so svojím podpisom, hokejisti Slovanu venujú podpísaný dres, Vratislav Greško prispeje podpísanou futbalovou loptou a karikaturisti Danglár a Shooty nám prisľúbili, že nám niečo nakreslia,“ vymenovala jedna z organizátoriek Adriána Kemková.

Na bazáre bude pre deti pripravený kútik plný darovaných hračiek, ceruziek a domček na hranie pre deti. V sobotu bude prebiehať turnaj v stolných hlavolamoch a v nedeľu nebudú chýbať kreatívne kurzy a maľovanie na tvár. Akcia vyvrcholí v pondelok 12. decembra Veľkým žúrom chalaňov v Bratislavskej reštaurácii Flag ship, na ktorom vystúpia Laco Lučenič, Michal Kaščák a skupina Para, Marián a Marek Geišbergovci, Oskar Rózsa, Vojtěch Dyk s Jakubom Prachařom a Honzom Maxiánom z Nightwork, Funkiez, Sisa Michalidesová, Tomáš Sloboda a Sounds like this, Zuzana Krónerová, Petra Polnišová, Vidiek, Hex, Polemic a ďalší bez nároku na honorár.

Výťažok pre tých, ktorí to potrebujú

Výťažok z bazára pomôže rodine malého Petra a Denisky, do ktorej zasiahlo ťažké ochorenie ich mamy. Deti vďaka nemu budú môcť ísť nielen do školy v prírode a na lyžiarsky výcvik so svojimi spolužiakmi, ale aj na výlet so svojím otcom do Tatier. Hendikepovaní mladí ľudia z občianskeho združenia Bez bariér v Bratislave pôjdu do Cirque du soleil do Prahy, Viedne a Bratislavy. „Tento rok sme sa spojili aj s Nadáciou Pontis, ktorá cez výnimočný darcovský portál Dobrá krajina pomáha realizovať zaujímavé myšlienky a projekty neziskoviek. Výťažok z nášho bazára preto tento rok poputuje aj na dva konkrétne projekty z Dobrej krajiny,“ dodal Juraj Kemka.

Aj nevidiaci pôjdu naprieč Slovenskom

Vďaka výťažku bude môcť Výcviková škola pre vodiacich psov vypraviť skupinu nevidiacich s vodiacimi psami naprieč Slovenskom. „Za 7 dní prejdú z Košíc do Bratislavy podľa inštrukcií na diktafóne. Nevidia, ale dokážu to a zo samostatného cestovania po Slovensku a spoznávania krajiny budú mať obrovský zážitok,“ vysvetľuje Monika Smolová, programová koordinátorka Nadácie Pontis. Pomoc poputuje aj pre združenie Maják v Sadoch nad Torysou pri Košiciach pre hluchoslepých mladých ľudí. Jazdenie na koni rozvíja ich motoriku a správne držanie tela. Aj preto budú mať možnosť spolu navštíviť jazdeckú školu, do ktorej sa už teraz nesmierne tešia.Zdroj:

Prevzaté z: http://www.nadaciapontis.sk, Link na článok: http://www.nadaciapontis.sk/16936
pošli na vybrali.sme.sk Pošli do vybrali.sme.sk

Komentár (0)         Trvalý odkaz         Odporučiť emailom     Verzia pre tlačFacebook

Mobilné aplikácie

iPhone a iPad

Informuj sa!

Informácie pre Teba

Psycholog online

Kariérové poradenstvo

Ambasádor ICM

Staň sa veľvyslancom dobrých správ! Prines naše informácie do vašej školy!

Informácie

Formulár

Bezplatné besedy

Ponúkame stredným školám v SR možnosť bezplatne si objednať besedu na tému "Závislosť".

Informácie o besedách

Návratka

Ponuka pre organizácie

Venujete sa práci s mladými ľuďmi? Dajte im o sebe vedieť na našej stránke!

Ponuka

Objednávka

Metodický materiál KIVR

Objednávka KIVR

Užitočné weby

logo Za jedno lano
logo Bez nenavisti na internete
logo Eures
logo Jooble
Brigada.sk - brigády pre študentov nielen na leto
referaty
logo Student24
logo Suska
logo zmps
www.naseprveplaty.sk

www.podujatie.sk

uplatnisa.skovce.sk

zodpovedne.sk