Novinky

Sleduj čo sa u nás deje, na čom pracujeme a s čím ti môžeme pomôcť

ICMká a ZIPCeM v pohybe! MOVE festival 2016 - postavme Slovensko na nohy!

02.11.2016

2.11.2016, Prievidza/ V príjemnom prostredí bratislavského Ateliéru Babylon sme sa na dva dni, 21.-22. októbra stali súčasťou druhého ročníka MOVE festivalu 2016 - postavme Slovensko na nohy, realizovaným aktívnou skupinou mladých ľudí - organizáciou Nová generácia. Zaujímaví hostia, podnetné diskusie, inšpiratívne prednášky odborníkov z rôznych oblastí, prezentácia neziskoviek, ktoré pracujú s mladými a pre mladých a samotní mladí ľudia, ako hostia. Práve pre stret týchto dôležitých aktérov bol MOVE skvelým priestorom - postaviť Slovensko na nohy sa podarí predsa len vďaka spolupráci ľudí, ktorí vidia ďalej, ako na špičku svojho nosa..

Prezentovali sme naše aktivity - široké spektrum poskytovaných informačných a poradenských služieb pre mladých, dobrovoľnícke ponuky v jednotlivých ICMkách, odborné poradenstvo, ktoré tam zdarma môžu mladí ľudia dostať a samozrejme, nezabudli sme ani na štruktúrovaný dialóg, ktorý koordinujeme na Slovensku už od roku 2014. Hovorili sme o našich aktivitách, napríklad školení Štartér - pre mladých ambasádorov štruktúrovaného dialógu, o diskusných stretnutiach, kde dostávajú mladí ľudia možnosť diskutovať s dôležitými dospelými o veciach, ktoré by vo svojom meste mohli zmeniť, a zároveň slúži na zisťovanie reálnych potrieb mladých ľudí, zohľadňovaných potom následne v implementačných procesoch v rámci tvorby politiky pre mládež.

Z balkóna na javisko - taký bol náš pohľad na celé dianie v Ateliéri Babylon počas dvoch dní na MOVE festivale. Sympatický formát, kde ste si mohli vybrať medzi diskusiami, prednáškami, dozvedieť sa niečo z tretieho sektora, alebo sa len tak zvaliť na pohodlný sedací vak a užívať si atmosféru festivalu. Jeho cieľom bolo spojiť tieto rôzne skupiny ľudí, niekoho motivovať, niekoho inšpirovať a všetkým naraz priniesť opäť výraznejšie kontúry toho, čo sa musí začať diať, aby Slovensko bolo lepším miestom pre život nielen pre mladých ľudí. Veď, prečo by niekto sníval o živote v krajine, kde nemá možnosť a príležitosť rásť a rozvíjať svoj potenciál? Najmä v prostredí otvorenej Európy a tisícich možností ako a prečo vycestovať.

Jediné, čo nás mrzí, je, že na spomínanom balkóne bolo nad neziskovkami skôr pološero ako jasno a vzhľadom na to, že to bolo bokom od hlavného diania, aj mladých ľudí ku nám chodilo málo. Tak sme vlastne nemohli využiť všetko, čo sme mali pre záujemcov pripravené, a že toho bolo dosť. Na druhej strane - pozitívne hodnotíme, že organizačný tím si tento nedostatok uvedomil a hneď sa snažili podmienky optimalizovať - pričom s nami komunikovali priamo a férovo. Za toto a aj celkovo, za pozvanie a možnosť byť súčasťou MOVE ďakujeme!

A čo popriať organizátorom festivalu do ďalších ročníkov? Veľa trpezlivosti, dobrý tím a kopec nápadov, ako to spraviť ešte lepšie. Pretože takýchto aktivít nikdy nie je dosť. A aj preto sa budeme radi spolupodieľať na ďalšom ročníku festivalu.

obrazok

Späť na novinky

Dobré informácie

hľadaj aj na sociálnych sieťach